Івано-Франківська облрада підтримала звернення «ЄС» щодо розслідування «справи вагнерівців»

Івано-Франківська обласна рада підтримала звернення «Європейської Солідарності» до Президента, голови Верховної Ради щодо зволікання з розслідуванням, встановленням та притягненням до відповідальності осіб, винних у зриві спецоперації із затримання «вагнерівців».

«24 липня 2020 року на нараді в Офісі Президента представники ГУ розвідки Міноборони і СБУ доповіли про проведення фінальної стадії спецоперації щодо затримання бойовиків ПВК «Вагнер».

Втім, як уже відомо, що ця спецоперація була провалена. З того моменту жодних рішень спрямованих на розслідування цього провалу, вище керівництво держави не приймало. Крім того, після цих подій Президент звільнив Василя Бурбу з посади начальника Головного управління розвідки, який вимагав розслідування «справи вагнерівців», – виступив голова фракції «ЄС» Ростислав Кукурудз.

Він відзначив, що ще у вересні 2020 Комітет із питань національної безпеки, оборони та розвідки рекомендував Верховній Раді розглянути проєкт постанови про створення ТСК щодо розслідування справи бійців ПВК “Вагнер”. Але ТСК досі не створена.

«Тривале ігнорування питання створення ТСК тільки посилює підозри, що серед вищого керівництва України є ті, хто здатні продавати національні інтереси», – йдеться у зверненні облради.

Івано-Франківська облрада переконана, що створення парламентської тимчасової слідчої комісії та встановлення істини у цій справі є надважливим питанням національної безпеки.

Відповідно обласна рада вимагає від керівництва країни і правоохоронних органів:
1. невідкладно прийняти Постанову про утворення ТСК щодо розслідування справи бійців так званої приватної військової компанії «Вагнер»;
2. забезпечити об’єктивне розслідування цієї справи;
3. на період розслідування забезпечити державну охорону свідків у справі, в тому числі Василя Бурби.