Микола Княжицький: пристосуванство – це суть ідеології «Слуг народу»

Суть ідеології «Слуг народу» в її відсутності і пристосуванстві. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький в інтерв’ю Прямому, коментуючи скандал із банкетом під час карантину нардепа Тищенка.

«Думаю, що Зеленський зробить так, як і з контрабандистами, які в його фракції. Коли йому кажуть, що в нього контрабандисти, він інших контрабандистів, які не з них, викидає, щоб по суті у цих було більше можливостей заробити. Думаю, так само буде і з Тищенком, якихось бандитів він покарає для того, щоб в Тищенка простір для діяльності поширився. Це іронія, але якщо дивитися на результати засідання фракції, яка в жодний спосіб не відреагувала на такий безпардонний виклик Тищенка, то думаю, що нічого йому ніхто не зробить»,- сказав Княжицький.

«Інший свідомий «патріот» Шевченко поїхав зустрічатися з проросійським диктатором Лукашенком і розповідати, як прекрасно і добре жити в Радянському Союзі. До речі, сам просив виключити його з фракції, але його з фракції теж ніхто не виключає. Тому це фракція, де місце і Шевченко, і Бужанським. Так, безумовно там є люди, яким не дуже все це подобається, але це пристосуванство і конформізм для них важливіші, ніж їхні патріотичні почуття, які теж є», – зауважив депутат.

Він переконаний, що чесні люди цього б не терпіли. «Якщо у них є повага і гідність, то терпіти таких людей як Шевченко чи такі випадки, як зараз зробив Тищенко не вперше – ми пам’ятаємо його поїздки чи в Прикарпаття, чи в Закарпаття, які він постійно плутає, його приниження депутатів на виборчому окрузі, – і жодної реакції на це не було. Навпаки вчора сама влада фактично незаконно визнала перемогу одного з кандидатів у депутати зі «Слуг народу» на Івано-Франківщині попри те, що ми чудово бачили, що ніякої перемоги не було, а просто вкрали голоси в його конкурента», – додав Княжицький.

«Шевченко чудово розуміє, що більшість «Слуг народу» стоїть на тих же позиціях, що і він. А та меншість, яка підписує листи, звертається, стоїть на прозахідних чи проєвропейських позиціях, все одно залишається в меншості, він в такий спосіб всім показує, що «Слуги народу» його однодумці. Він це робить, щоб принизити ту нібито проукраїнську перелякану меншість, яка є в цій фракції. Це у них там свої такі розбірки», – сказав він.

«Уявіть собі, що депутат від «Європейської Солідарності» чи «Голосу» поїхав до Лукашенка. Що б зробили політичні сили, які справді, а не декларативно стоять на проукраїнських позиціях, розділяють проєвропейські цінності проти диктатури і тоталітаризму? Ця людина була б виключена за хвилину», – зауважив депутат.

«У них ні, це частина їхньої ідеології, суть їхньої ідеології в її відсутності і пристосуванстві. Ви пам’ятаєте, коли вони виходили до трибуни і вимагали порушити кримінальну справу проти Байдена і Порошенка? А потім, коли Байден переміг, все нібито позакривали, але насправді не до кінця, на всяк випадок, раптом щось зміниться. І знову почали розказувати, як вони люблять Байдена, як вони його поважають. Це пристосуванство і повна безпринципність, але насправді проросійські позиції, антиєвропейські на цьому і базуються», – наголосив Княжицький.

«Ми ж комісію по «вагнерівцям» не можемо створити, всі патріотичні сили підписали, а «Слуги народу» блокують попри те, що це серйозна історія, зрада національних інтересів, причому не тільки зрада національних інтересів України, а й зрада нашого партнерства», – додав він.