Путін убив більше російськомовних людей, ніж будь-хто в цьому світі – Олексій Гончаренко

Путін має забрати свої війська з окупованого Криму і Донбасу – і це буде найкраще, що агресор може зробити для «допомоги російськомовним громадянам». Про це в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко.

«Як людина з Одеси я можу сказати, що найбільшою допомогою російськомовним людям, яких Путін згадав, буде, якщо він забереться з Криму, з Донбасу та залишить нас у спокої. Насправді Путін убив більше російськомовних людей, ніж будь-хто в цьому світі. Бо найбільша частина з 13 тисяч, загиблих на Донбасі, вони якраз російськомовні, але він їх убиває, бо вони для нього сміття у його геополітичних іграх», – зауважує Гончаренко.

«Путін думає, що він йде до новітньої Ялти. Це його мета. Він каже це всьому світу — сядьте зі мною, візьмемо олівці й поділимо цю мапу — де Росія, Америка, Китай. Давайте, сядемо і розпишемо мапу світу. Він живе цим 1945 роком», – вважає народний депутат.

«Ми маємо чітко розуміти, з моменту дзвінка Байдена Путіну вірогідність ескалації впала до нуля – до їхнього саміту. Їхній саміт відбудеться у червні-липні, чи в Гельсінки, чи у Відні, чи у Швейцарії, але він відбудеться. І повірте мені, Путін не залишиться ним задоволений, бо з ним ніхто не збирається розписувати Ялту. Для нас це буде повернення небезпеки. Це означає, що ми не маємо втрачати час і пильність. Ці місяці ми маємо використати максимально, щоб будувати ЗСУ, і для кроків на міжнародній арені», – застеріг Гончаренко. 

«До НАТО ми за два місяці не вступимо, це неможливо. Це наш шлях, але це займе час. Є ще одна важлива річ — це основний союзник США поза межами НАТО. Ви знаєте, що низка країн його має і України може його мати. Я зареєстрував постанову ВРУ зі звернення до Конгресу США з проханням підтримки цього статусу і руху в цьому напрямку. Давайте разом використаємо це вікно, поки Україна на перших шпальтах, в тому числі в США. Я закликаю вас це зробити», – звернувся Олексій Гончанко до представника монобільшості.