Ірина Геращенко: наша команда захищала країну, поки Зеленський ховався від повісток

Зеленському необхідно навчитися чути проєвропейську опозицію, яка дуже багато зробила для захисту країни. Про це сказала на брифінгу в Ужгороді співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко, коментуючи два роки президентства Зеленського.

«Ми зараз проходимо Зе-екватор, коли майже половина президентського терміну Зеленського підходить до кінця і прийшов час звітувати, а не тільки обіцяти, підводити підсумки», – сказала Геращенко.

«Що Зеленський зробив доброго в Україні? Я б відзначила три речі. Він і його молода команда розвалили не все, що залишили їм в спадок попередники. У нас сильна армія, залишається сильна дипломатія, поки що сильна децентралізація. Ці всі серйозні реформи розпочала наша команда, і цим непрофесіоналам, дилетантам у владі ще не все вдалося розвалити», – сказала вона.

«Я вітаю звільнення заручників, це важлива гуманітарна історія, але залишається за кадром те, що для того, щоб отримати цих українських бранців, Зеленський віддав Путіну всіх, кого тільки міг. І залишив нас заблокованими в питаннях звільнення заручників у майбутньому. Їм сьогодні ніхто не потрібен, і беркутівців він забрав, і Цемаха, якого витягли наші спецслужби із серйозними втратами», – зауважила співголова фракції.

«Закриття прокремлівських телеканалів – це дуже правильно в контексті боротьби з гібридними викликами. Але «Слуги», коли на свої груди медалі вішають щодо закриття цих телеканалів, забувають згадати, що купили ці телеканали, Медведчук зокрема, вже при Зеленському. Коли ці канали кували перемогу Зеленському, то вони були хороші, – коли почали ділити електоральне поле, їх вирішили закрити», – сказала Геращенко.

«Щоб Україна не працювала роками на те, щоб сплачувати позови в ЄСПЛ з українського бюджету, потрібно прийняти закон про колабораціонізм, який би насправді підсилив юридичну позицію з боку РНБО. Наша команда законопроект про колабораціонізм зареєструвала давно, але дилетантська влада ділить світ на зелене і чорне, і те, що не зелене – це Порошенко. Жодного закону нашого вони в порядок денний не ставлять», – зауважила вона.

Геращенко також вказала на головні провали двох років президентства Зеленського. «Зеленський обіцяв зарплати вчителям 4 тисячі доларів. Пенсіонерам – що у них буде безкоштовний газ, обіцяв кінець епохи бідності. Ми бачимо сьогодні, що влада складається виключно з кварталівців, кінець епохи кумівства перетворився на початок епохи квартальства, епоха бідності закінчилася епохою жебрацтва», – сказала співголова фракції.

Вона також відзначила, що ніхто сьогодні не займається стратегічно питаннями економіки.

«В парламенті ми бачимо серйозний лобізм, а не стратегічне бачення, як парламент має давати відповідь на економічні виклики, посилені в часи пандемії», – наголосила Геращенко.

«Нам здається, що для команди Зеленського дуже важливо посилити професійність своєї команди, мати стратегічне бачення на зовнішню і безпекову політику, не ділити світ на зелене і чорне, в питаннях захисту країни об’єднувати, а не розколювати суспільство, в тому числі треба навчитися чути опозицію, яка для захисту країни, поки він тікав від повістки чотири рази, зробила достатньо багато. Ми достатньо конструктивно налаштовані. Всі закони, що стосуються підтримки країни, ми завжди голосуємо і налаштовані так робити і далі», – підсумувала Геращенко.