Ірина Геращенко: Підтримка ветеранів – це не тільки пільги, а й преференції для їхнього бізнесу

За два роки чинна влада, на жаль, нічого корисного не зробила для ветеранського руху, при цьому зруйнувала напрацювання попередників. Про це співголова фракції «Європейської Солідарності», Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях (2014 – 2019) Ірина Геращенко наголосила під час Форуму підтримки ветеранського бізнесу.

«Ми створили Міністерство ветеранів, вважаючи, що ключове завдання цього міністерства – це створення політики реінтеграції до мирного життя. Вивчали міжнародний досвід Хорватії, Канади, де такі міністерства є дуже потужними і впливовими, і успішно реалізовують ці практики», – підкреслила народна депутатка.

Ірина Геращенко зауважила, що чинна влада повинна визнати, що в останні два роки нічого корисного і ефективного не зроблено для ветеранського руху.

«Нова команда почала з того, що знищила профільний комітет у справах ветеранів в парламенті. Хоча саме цей комітет напрацьовував законодавство, що стосується підтримки і супроводу ветеранів. Втрачено роки, бо то формували міністерство, то ліквідовували, то об’єднували реінтеграцію Донбасу і ветеранський рух. Звичайно всі це два роки втрачені. Треба визнати свої помилки і рухатися далі», – акцентувала представниця «Європейської Солідарності».

Також Ірина Геращенко звернула увагу на важливість правильної інформаційної політики щодо підтримки ветеранів.

«На сьогодні інформаційна політика та створення позитивного образу нашого воїна – це ключове для того, аби він далі міг рухатися, отримуючи психологічну підтримку суспільства», – акцентувала вона.

Геращенко наголосила, що держава при підтримці ветеранів має робити акцент не на пільги, а на преференції для їхнього бізнесу.

«Ми маємо близько 500 тисяч ветеранів, і якщо ми будемо робити ставку тільки на пільги, то це нереалістична політика. Ми і так є держава пільг. Скоро вже не буде кому податки сплачувати, бо всі будуть стояти за пільгами. Як правильно формується ветеранська політика в тій же Хорватії, Британії, Канаді? В першу чергу держава там дає преференції у держзакупівлях для ветеранського бізнесу», – підкреслила народна депутатка.

«Вперше з 2015 року ми фіксуємо проблеми з харчуванням в армії. А саме ветеранський бізнес мав би працювати на ці постачання. Ми вже кілька років ведемо дискусію з владою про те, що є величезна проблема із жіночою білизною в армії. Це чудово, що тисячі жінок підписують контракти, але і досі їм видають чоловічу білизну… Так ось саме маленькі бізнеси щодо модернізації такої білизни і готові її постачати в армію. Але чомусь це нікому не цікаво», – зауважила Ірина Геращенко.

На переконання Ірини Геращенко реінтеграція починається з освіти і психологічної підтримки ветеранів.

«Щодо освіти ветеранів, то тут ми також втрачаємо час. Адже пандемія дає не тільки виклики, але й можливості. Мені дивно чому міністерство оборони і ветеранів не впроваджують освітні онлайн курси для ветеранів, і для армії. Щомісяця спілкуючись зі ЗСУ чую, що вони готові раз га тиждень вчити англійську через онлайн уроки. Це складно? Впевнена, що ні. Навіть хтось з ветеранів міг би вести ці курси», – зауважила вона.

«Ми чули від Зеленського, що ветерани – це пріоритет для нього, але, як бачимо, за ці роки нічого не просунулося хоча б в одному проєкті», – резюмувала представниця «Європейської Солідарності».