Ірина Геращенко: Саме Зеленський відповідальний за провал вакцинації разом зі своїми міністрами і депутатами

Президент Зеленський несе повну відповідальність за всі провали у боротьбі з пандемією коронавірусу в Україні, бо це він призначив недолугого міністра охорони здоров’я Максима Степанова, який повністю завалив роботу із підготовки системи охорони здоров’я до цієї боротьби. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в інтерв’ю журналістам.

Ірина Геращенко розповіла, що депутати «Європейської Солідарності» відвідали регіони, де спілкувалися з медиками: «В ці тижні ми дуже багато їздили в регіони, спілкувалися з медиками – суцільні скарги на відсутність кисню; на страшну бюрократію для того, щоб отримати страхування або доплати; сімейні лікарі скаржаться, що вони не потрапляють у категорію тих, хто отримує 300% доплати». 

За її словами, «Європейська Солідарність» пропонує обговорити всі ці проблеми на позачерговій сесії і внести відповідні зміни до законодавства. «Тому що саме сімейні лікарі дуже великий обсяг роботи несуть на собі, буквально першими зустрічають інфікованих, консультують їх», – сказала Геращенко. 

Вона зазначила, що несправедливо, що ці лікарі не отримують доплат визначених законом, за роботу з хворими на ковід.

«Очевидно, що та ганьба, яка сьогодні відбувається у сфері охорони здоров’я, коли міністр бреше, коли голова профільного комітету брехав, що він начебто бачив якийсь лист від індійського посольства, де звинувачують опозицію в тому, що немає вакцин. Хоча всім очевидно, що вакцинування провалила не Індія, не Австрія, не США, а саме Україна і Зеленський. Власне всі ці люди несуть повну відповідальність разом із Зеленським за те, що відбувається сьогодні з вакцинуванням», – підкреслила представниця «Європейської Солідарності».

За її словами, зараз міністр охорони здоров’я Степанов в публічній площині перебрав на себе весь негатив за всі ті провали, які відбуваються в боротьбі із пандемією. Однак насправді беззахисними перед коронавірусом українців зробив саме президент Зеленський.

«Всі провали сьогодні асоціюються начебто зі Степановим, але ж давайте згадаємо, що це Зеленський їздив зустрічати маски. Ви ж пам’ятаєте, як він кілька тижнів тому підписав якийсь меморандум, як нам сказали, про закупівлю Pfizer. І де закупівля Pfizer? З’ясувалося, що це була не угода, не контракт, а дійсно тільки рамковий меморандум про те, що колись ми Pfizer можливо отримаємо, і то не всі», – підкреслила Ірина Геращенко.

Водночас вона зазначила, що «Європейська Солідарність»  вважає, що міністр Степанов має нести відповідальність за свою діяльність.