Софія Федина: вимагаю від уряду добудувати школу в Шупарці Борщівської ОТГ на Тернопільщині

Народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Софія Федина направить звернення до Кабінету міністрів, міністерства регіонального розвитку, міністерства освіти, Тернопільської ОДА з вимогою виділити фінансування на добудову школи села Шупарка Борщівської ОТГ Тернопільської області. Про це вона сказала на брифінгу у Верховній Раді України.

Депутатка розповіла про поїздку на Тернопільщину, де провела низку зустрічей, зокрема з мешканцями села Шупарка Борщівської об’єднаної територіальної громади.

«Жителі села звернулися до багатьох народних депутатів, зокрема тих, які закріплені за цим округом як мажоритарники від правлячої монопартії, звернулися до Кабміну, міністерства регіонального розвитку, міністерства освіти щодо того, щоб їм нарешті в селі добудували школу. Школа зараз готова на 60%», – повідомила Софія Федина. За її словами, в селі мешкає понад 2500 жителів.

Депутатка наголосила, що у 2018 році за ініціативи на той час голови Тернопільської обласної держадміністрації Степана Барни та народної депутатки України Ірини Фріз почалося будівництво школи у Шупарці за інвестиційною програмою регіонального розвитку.

«Коли у 2018 році постав вибір чи за державні кошти розпочати будівництво дороги, якої також немає до цього села, чи будувати школу, громада села вибрала саме школу, оскільки вважає, що добра освіта – це запорука успішного майбутнього їхніх дітей», – зазначила вона.

Депутатка повідомила, що нині в школі навчається понад 172 учні і наступного року очікується, що їх буде більше 200. «Село успішне, оскільки там розвивається овочівництво, а отже є велика тенденція до зростання громади села», – зауважила Софія Федина.

Вона зазначила, що будівництво мало завершитися у 2021 році, але станом на даний час будівельні роботи припинено. За її словами, на добудову школи потрібно ще близько 40 мільйонів гривень, але міністерство регіонального розвитку заблокувало фінансування цього будівництва.

«Оскільки школа готова на 60% то сьогодні критично необхідно як мінімум встановити вікна та утеплити будівлю. Тож питання: чому на Офіс президента ми маємо додаткових півмільярда гривень фінансування, чому на вироблення проектно-кошторисної документації для реконструкції президентського літака виділяється 45 мільйонів гривень, а на школу, де буде забезпечено майбутнє багатьох наступних поколінь учнів немає коштів?» – сказала депутатка.