Володимир Ар’єв: «вагнергейтом» та справою Чауса Офіс Зеленського ганьбить репутацію України

Кілька місяців поспіль монобільшість блокує створення ТСК з розслідування «вагнергейту». Тим часом українська влада втягнула наших розвідників у черговий міжнародний скандал із викраденням у Молдові судді Чауса. Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв. 

«Уже кілька місяців ми не маємо відповіді на те, хто зірвав спецоперацію по «вагнерівцям». Уже кілька тижнів ми не маємо відповіді, хто і за чиїм наказом вивозив суддю Чауса, корупціонера Чауса із Молдови. Я не знаю, що такого зробила Головне управляння розвідки Міністерства оборони Зеленському і його Офісу, але ще ніхто військових розвідників так не дискредитував», – наголошує Ар’єв. 

«Спочатку дискредитували і деморалізували через зрив спецоперації по «вагнерівцям». Тепер дискредитували невдалою спецоперацією по вивезенню Чауса, яку взагалі неможливо пояснити жодним логічним чинником. Навіщо це робили взагалі? А те, що це робили розвідники Міністерства оборони, вже встановила і молдовська сторона, і журналісти. Назвали навіть імена. Без вказівки з Офісу президента військові розвідники такі операції не проводять», – переконаний народний депутат.

«Наслідки очевидні. По «вагнерівцям» підіграли Путіну, відпустивши військових злочинців. По Чаусу підіграли проросійському політику Додону, який виступає проти проєвропейської президентки Молдови Санду», – констатує Володимир Ар’єв.

Він зауважив, що і депутати, і журналісти неодноразово зверталися із запитами до правоохоронних органів. «По справі євагнерівців» – повний ігнор. По справі Чауса я написав звернення до НАБУ, НАБУ переадресовує на ДБР. ДБР розводить руками, а Офіс Герпрокурора взагалі мовчить», – зазначив Ар’єв. 

«Сьогодні це ганьба для всієї України, бо скоро вийде розслідування Bellingcat, а ТСК по «вагнерівцям» досі не створена. Скоро ми вочевидь побачимо, я сподіваюсь, суддю Чауса, якому, можливо, паяльником «загрузили» зараз необхідну інформацію. Але ця історія з Чаусом і з «вагнерівцями» ганьблять Україну», – переконаний Володимир Ар’єв.