Яна Зінкевич: фракція Зеленського ігнорує конструктивні пропозиції попри провал боротьби з ковідом

Монобільшість Зеленського на комітеті не підтримала постанову «ЄС» про протидію коронавірусу, хоча сама провалила всі етапи боротьби з пандемією – від тестування до вакцинації. Про це заявила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність», ветеранка, командир батальйону «Госпітальєри» Яна Зінкевич.

«Потрібно розуміти, що ця постанова не є політичною. Взагалі вона була вимушеною, тому що ми прийняли дуже велику постанову 20 жовтня 2020 року. Дійсно вона була прописана дуже якісно, було багато корисних пунктів. Але як завжди виконавча влада бездіє і фактично не виконує цю постанову, як і всі попередні. Ті, які були прийняті в травні та протягом літа», – сказала вона. 

«Наш колега представляв цей проект постанови на засіданні комітету охорони здоров’я, де я є представником від нашої фракції, і повністю всі представники монобільшості або утрималися від голосування, або проголосували проти. Ми розуміємо, що вони намагаються перекладати відповідальність на всіх, тобто влада не винна, вони виконують все добре», – додала Зінкевич. 

Також народна депутатка наголосила, що міністр Степанов робить вигляд, що в боротьбі з коронавірусом все відбувається правильно, хоча по суті всі етапи протидії провалені.

«Окремо здивували заяви Степанова, який прийшов і коментарі від нього були – ви взагалі радійте, ми рік назад робили 200 тестів у день, а зараз робимо 130-140 тисяч на день. Хоча ми розуміємо, що до такої кількості тестувань розвинені країни прийшли за місяць-два. А ми досі топчемося на місці», – зазначила вона.

«Я сподіваюся на прийняття цієї постанови. Я розумію, що зала швидше за все не зможе це зробити. Також я сподіваюся, що рано чи пізно представники «Слуги народу» прийдуть до винесення питання про звільнення міністра Степанова найближчим часом», – наголосила народна депутатка. 

«Сподіваюся, що в залі вистачить розуму зробити цей дуже легкий насправді вибір, тому що ця людина бездіє або діє в своїх інтересах. За рік його роботи ми це побачили в повному обсязі. Провалена вакцинація, незабезпечені лікарні та інші життєво необхідні речі», – резюмувала представниця «Європейської Солідарності».