Микола Княжицький: Більшість українців підтримує закон про мову, а Зеленський заграє з Путіним, знову піднімаючи це питання в парламенті

Уряд Зеленського саботував виконання закону про мову в частині підтримки української мови, а тепер його депутати хочуть скасувати або відтермінувати штрафи за порушення закону. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький в коментарі журналістам.

«Уряд не виконав норми закону, яка говорить про те, що має бути спеціальна програма розвитку і підтримки української мови. По суті, уряд саботував ефективне впровадження всіх норм цього закону. Але закон працює. Якщо ви подивитеся на опитування Фонду Демократичної ініціативи, то більшість людей в Україні – 80% підтримують норми цього закону. Тому ми маємо бути з нашими людьми, які хочуть розвитку і підтримки української мови. Все інше – демагогія, яка іде не на користь українців, а на користь країни-агресора, яка хоче, щоб цей закон було знівельовано», – сказав він.

Крім цього, народний депутат зазначив, що невелика кількість скарг на порушення закону є свідченням його ефективності. «Закон не вимагає виключного обслуговування лише українською із забороною усіх інших мов. Він передбачає, що якщо ви звертаєтеся українською, то ви в праві, щоб відповідали українською. А якщо говорите іншою мовою і продавець ними володіють, то можуть спокійно спілкуватися цією мовою», – зазначив він.

Представник «Європейської Солідарності» наголосив, що закон нікого не утискає, а лише підтримує українську мову. «Саме проти цього виступають вороги цього закону», – додав народний депутат.

«Всі ці законопроекти, по суті, хочуть скасувати використання української мови в сфері обслуговування, під виглядом відтермінування, ще якихось норм. Але у всіх цих законів є вада, бо вони пропонують скасувати ту статтю, яка передбачає, що за порушення мовного закону відповідальність несе не продавець, а власник того чи іншого закладу. Вони насправді хочуть покласти цю відповідальність на звичайних людей, нібито захищаючи цих людей. Ми будемо виступати категорично проти всіх цих змін», – наголосив Княжицький.

«Я сподіваюся, що відтермінування не буде, бо через нього хочуть провалити прийнятий закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Це абсолютно антиукраїнські і антидержавні проекти. Вони коливаються від лінії поведінки Путіна, коли хочуть показати себе великими патріотами, то знімають з розглядів ці законопроекти, коли Путін знову починає говорити, що його умовою є фактично знищення української мови в Україні, вони намагаються йому підіграти і висувають ці законопроекти. Це пов’язано із зовнішньополітичними коливаннями і вони будуть пристосовуватися і змінювати свою позицію», – резюмував Княжицький.