«Слуги» і ОПЗЖ «завалили» законопроект про захист політв’язнів, військовополонених та їх родин – Ірина Геращенко

Комітет Верховної Ради з прав людини відмовився підтримати законопроект «Європейської Солідарності» про статус заручників, політв’язнів і військовополонених, їх соціальні гарантії та захист їхніх родин. Про це повідомила співголова фракції «Європейська Солідарність», Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях (2014 – 2019)  Ірина Геращенко на сторінці у соціальній мережі Facebook.

«Щойно комітет з прав людини завалив наш законопроєкт про статус заручників, політв’язнів і військовополонених, їх соціальні гарантії та захист їх родин. «Слуги»  і представники ОПЗЖ утрималися», – розповіла депутатка.

Вона нагадала, що нинішній парламент не підтримав і законопроект про заручників, який попередня Рада прийняла в першому читанні.

«Звільнення заручників наразі заблоковане. Не зрозуміло, хто опікується їх родинами, хто на контакті з рідними, при цьому «Слуги» фактично відмовилися підтримати їх родини», – наголосила Ірина Геращенко. 

Вона обурилась: «Згадую акції, мітинги на Банковій і біля ВР на підтримку заручників. Де всі ці люди зараз? Де громадські організації, які вимагали узаконити статус військовополонених і гарантувати їм психологічну допомогу, юридичну підтримку? Де сюжети телеканалів, які щодня розповідали, що ми не так звільняємо заручників?». 

«Чи при Зеленському питання заручників має не таке важливе значення, як при Порошенку?», – зауважила Ірина Геращенко.