Монобільшість хотіла ухвалити закон про збір ДНК українців і передачу їх силовикам – Ірина Геращенко

Верховна Рада відхилила законопроект, яким передбачалось, зокрема, зібрати ДНК українців і передати їх МВС. Про це пише співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Такий закон хотіла протягти монобільшість. В умовах, коли всі бази даних можна купити, передати ще й всі ДНК-дані, в тому числі наших військових – це поставити під ризик їх безпеку, порушити принцип невинуватості щодо українців. Після мого виступу вдалося зупинити прийняття цього законопроєкту», – зазначила Геращенко у Facebook.

Виступаючи з трибуни парламенту, Ірина Геращенко наголосила: «Ідентифікація зниклих безвісті в умовах триваючої російсько-української війни дійсно є справою честі для держави. Але це питання врегульоване відповідним законом про статус зниклих безвісті, який просто не виконується діючою владою, тому що другий уряд Зеленського не може запустити міжвідомчу групу про пошук і ідентифікацію зниклих безвісті».

«Хто сьогодні заважає правоохоронним органам, які мільярдно фінансуються з бюджету України і мають фінансування набагато краще, ніж Збройні сили України, розшукувати злочинців? Якщо мова йде про зняття геномів зі злочинців, засуджених за сексуальні злочини – це одна справа. Але в цьому законопроекті порушується принцип невинуватості, презумпція невинуватості, яка зафіксована в Конституції України», – наголошує народна депутатка.

«Якщо говорити про збір геномів військових, то в нинішніх умовах це взагалі може стати катастрофою. Нагадаю вам «справу вагнерівців», яка була злита з найвищих кабінетів країни. Уявіть собі, щоб зараз були ідентифікаційна повна інформація про наших розвідників, які були причетні до цієї унікальної операції. Все це уже би було в росіян, і життя і здоров’я цих розвідників, цих спецслужбовців було б реально під загрозою», – резюмувала Ірина Геращенко.