Зеленський призначає на ключові посади в уряді людей олігархів та агентів Кремля – Олексій Гончаренко

Президент Зеленський декларує деолігархізацію в Україні, а натомість розставляє людей олігархів та російських агентів на ключові посади в уряді. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко з трибуни парламенту.  

Він зауважив, що сьогодні парламент розглядає питання про призначення міністра енергетики. «Ми рік прожили без легітимного міністра енергетики, було декілька спроб і тепер наша чергова спроба – це Галущенко, віце-президент «Енергоатому», – зауважив він. 

«Я дивуюся, яка фантастика в нашій державі. У нас соціальний ліфт працює дуже цікаво – якщо ти не впорався зі своєю роботою, то отримай підвищення», – зазначив депутат. 

Олексій Гончаренко наголосив, що «Енергоатом», який у 2019 році давав мільярди гривень прибутку, у 2020 році став глибоко збитковим. «Продає свою електроенергію за копійки олігархам нижче собівартості і звичайно стає збитковим, незважаючи на героїчну роботу наших атомників. І що ми робимо? Тоді одного з керівників – в міністри», – наголосив представник «Єврорпейськоі Солідарності». 

«Дуже багато президент Зеленський нам розповідає зараз про деолігархізацію. Як відомо у будь-якому розслідуванні головне – не вийти самому на себе. Ось ми бачимо, що нам пропонують абсолютно людину олігарха Деркача на посаду міністра енергетики України. Мало того, що олігарха, а й людини, яка американською владою і американською розвідкою визнана агентом російського впливу – Деркача, який є випускником Вищої школи КДБ у Москві», – заявив депутат. 

«І ми сьогодні на ключову галузь, яка є в державі, яка забезпечує енергетичну безпеку держави ставимо таку людину. Схаменіться вже. Ви бороните національну безпеку чи ні? Чи ви тільки «грабь награбленное» через Раду національної безпеки і оборони?», – сказав він.  

За словами депутата, це питання національеоі безпеки – коли треба захистити українську енергетику, припинити купувати нарешті російську і білоруську електроенергію, розібратися, що відбувається з іноземними інвесторами у галузі чистої енергетики. 

«Замість цього нам пропонують поставити людину олігарха, російського агента, людину, яка на своєму робочому місці повністю провалилася – міністром, відповідальним за всю енергетику держави», – зазначив він. 

«Це черговий раз свідчить, що у нас немає ні міністра охорони здоров’я, ні прем`єр-міністра, нікого, у нас на всіх посадах одна людина – це Володимир Зеленський. Він особисто розставляє всіх цих хлопців і дівчат тільки з однією метою, щоб вони були абсолютно слухняні йому. Фаховість, патріотизм немає жодно значення», – наголосив депутат. 

«Схаменіться, поки не пізно. Ніяких російських агентів на чолі міністерства енергетики», – закликав Олексій Гончаренко.