У Запоріжжі «Євросолідарність» вимагає від влади виплатити щорічну грошову допомогу ветеранам російсько-української війни

Фракція «Європейська Солідарність» закликала депутатів обласної ради направити колективне звернення до центральної влади з вимогою виплатити грошову допомогу військовослужбовцям, які не отримали її в 2020-му році з державного бюджету в повному обсязі.

Наразі ця стаття видатків покладена на місцеві бюджети, але через зупинення реформи децентралізації і як наслідок — нестачу фінансування, місцеві ради неспроможні виплатити захисникам суму в повному обсязі.

Щоб не допустити такої ситуації «Європейська Солідарність» пропонує змінити джерело фінансування з місцевого бюджету на центральний.

Автори звернення наголошують, що такий вихід є не тільки логічним, а законним. Адже відповідно до статті 142 Конституції України витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. І наразі виплата допомоги у меншій сумі, ніж визначено законом, є прямим порушенням законодавства.

«Так виходить у зв’язку з бездіяльністю органів державної влади, а не органів місцевого самоврядування», – йдеться в зверненні.

«Європейська Солідарність» системно відстоює інтереси тих, хто зі зброєю в руках захищав землю від російського окупанта. Тому ми не можемо залишитись осторонь ситуації, коли нинішня безвідповідальна влада діє незаконно і фактично залишає захисників без належних виплат.

Ми не допустимо, щоб ветерани стали заручниками маніпуляцій влади», – наголосив депутат Запорізької обласної ради фракції «Європейська Солідарність» Андрій Хімічев.

Звернення підтримали 25 депутатів від різних фракцій і вже незабаром воно буде направлене до Президента України і Верховної Ради.