Явка з повинною Офісу Зеленського – депутатки «Європейської Солідарності» про зміну запобіжного заходу Андрію Антоненку

Поява представника Офісу президента Зеленського у суді над ветераном Андрієм Антоненком і зміна запобіжного заходу на домашній арешт лише підтверджують, що звинувачення проти Антоненка сфабриковані. Суд в чергове підтвердив свою залежність від президента Зеленського. 

Про це у відеозверненні сказали народні депутатки фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко, Марія Іонова та Ірина Фріз. 

Співголова фракції Ірина Геращенко розповіла, що новина про зміну запобіжного заходу і переведення під домашній арешт Андрія Антоненка (позивний «Ріффмастер») застала їх на Донбасі. 

«Це чудово, і ми вітаємо Ріфа. Ми щасливі, що Ріф, нарешті, сьогодні вечір проведе з родиною і з дітьми», – сказала вона. 

Водночас депутатка звернула увагу, що Марія Іонова та Ірина Фріз, які були на всіх судових засіданнях впродовж півтора року, зверталися до суду як народні депутатки України взяти на поруки Ріфа, але суд їм відмовляв. Так само як і депутатам з інших фракцій. 

«А тут прийшов хлопчик з Офісу президента і відразу змінилася позиція прокуратури, судді», – зазначила Ірина Геращенко. 

Представниця «Європейської Солідарності» звернула увагу на кілька речей. 

«Перше. Звичайно це така явка з повинною Офісу президента. Тому що якби на тому брифінгу (коли оголосили, що вбивць журналіста Павла Шеремета знайдено – ред.) не було Зеленського, не було Авакова, то не було б цієї ганьби з Ріфом, з Юлією, з Яною», – зазначила вона. 

«Друге – суди абсолютно керовані. Коли приходить людина з Офісу президента, прокуратура «на 100% своя», суд «на 100% свій» відразу приймають інше рішення», – підкреслила Ірина Геращенко. 

«Третє. 500 днів, які Ріф провів у тюрмі, абсолютно не виправдовують ось цю благодійність від Офісу президента», додав а вона. 

Марія Іонова, в свою чергу, також зауважила, що окрім них, одним з тих, хто хотів взяти на поруки Андрія Антоненка був його командир, який вийшов з Криму, який не зрадив присязі Україні. 

«Ми радіємо, що запобіжний захід змінено, але ми розуміємо, що таке вибіркове і викривлене правосуддя продовжується», – зазначила депутатка. 

Вона наголосила, що зараз найоголовніше, щоб всі, кому були висунуті звинувачення у вбивстві журналіста, були визнані невинними, а справжні вбивці Павла Шеремета були знайдені. 

Ірина Фріз також наголосила, що від самого початку було зрозуміло, що звинувачення висунуті Андрію Антоненку, Юлії Кузьменко та Яні Дугар безпідставні і прокуратура не має жодних доказів.  

«Всі, хто були на суді і чули версію прокуратури, розуміли, що ані Андрій, ані Юлія, ані Яна не мають жодного відношення до цієї жахливої трагедії», – зазначила вона. 

«Саме тому я впевнена, що Зеленський як людина, яка перевищила свої повноваження, порушила презумпцію невинуватості, Конституцію та закони, буде сидіти на лаві підсудних і буде відповідати за всі свої злочини проти конкретних осіб», – вважає депутатка.