Ірина Геращенко: США усвідомлюють важливість українського парламенту як незалежної законодавчої інституції

Перша зустріч Держсекретаря США Ентоні Блінкена, яка відбулась з керівниками парламентських фракцій, демонструє оцінку важливості законодавчої інституції нашої країни. Про це співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко написала на  сторінці в мережі Facebook.  

«Примітно, що першою зустріччю Держсекретаря Блінкена і Вікторії Нуланд в Києві стала дискусія з керівництвом парламентських фракцій. В той час, коли Зеленський і його Офіс множать парламент на нуль, перетворюючи на голосуючий придаток Банкової, у США усвідомлюють важливість незалежної законодавчої інституції», – наголосила Геращенко.  

«Символічно, що Блінкен також зустрінеться з представниками громадських організацій, настоятелем ПЦУ Епіфанієм. Які ще сигнали потрібні владі, аби усвідомити важливість діалогу з неурядовим сектором, становлення незалежної від Москви Української Церкви», – додала вона.  

Ірина Геращенко, що лідер партії Петро Порошенко під час зустрічі наголосив на ключових викликах для України: безпека, реформи, боротьба з корупцією.

«Наші партнери висловили занепокоєння фактичною руйнацією реформи корпоративного управління, знищенням незалежності антикорупційної інфраструктури, ударам по децентралізації. Нагадали, що за попередньої влади, в час президенства Порошенка ці реформи успішно стартували, в тому числі за серйозної підтримки США, й Е.Блінкен теж працював над цими темами», – зауважила представниця «Європейської Солідарності».   

Під час зустрічі Петро Порошенко наголосив, що вважав реформи незворотними, але наразі бачимо атаку на все, що так важко створювалося і впроваджувалося – зауважує Геращенко.

«Він передав нашим американським партнерам наш антиковідний план і бачення посилення тиску на РФ. Закликав відновити посаду Спецпредставника США з питань України, посилити підтримку нашої армії, координацію зусиль для відсічі гібридним російським загрозам», – відзначила вона.  

«Ми неодноразово пропонували нашу допомогу, інтелектуальні напрацювання українській владі, але вона живе в ідеологемі «свій- чужий», і не готова чути нікого», – резюмувала Ірина Геращенко.