«Європейська Солідарність» готова надати юридичну допомогу ветерану АТО, який захищав свою домівку від розбійного нападу – заява

«Європейська Солідарність» на Тернопільщині готова надати юридичну допомогу та необхідну підтримку ветерану українсько-російської війни на Донбасі, якого неправомірно звинувачують у перевищенні меж необхідної самооборони. Про це йдеться у заяві Тернопільської територіальної організації партії.

Кожна людина має право захищати своє життя, здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань. Це право записане у статті 27 Конституції України і ніхто не може посягати на нього, як сталося у випадку з 24-річним ветераном АТО із Теребовлянського району, який був змушений використати кухонний ніж для самозахисту після того, як до його домівки намагалися вдертися шестеро нападників. Ветерану АТО інкримінують статтю 118 Кримінального кодексу України – умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони.

Вважаємо таку кваліфікацію поліцією даного нападу передчасною, безпідставною та необґрунтованою.

Переконані, що ті, хто ризикував своїм життям для захисту України, заслуговують на підтримку у першу чергу.

З юридичного боку не можна звинувачувати людину, яка захищала своє життя та життя своєї матері, а також приватне житло від групи агресивних осіб, що намагалися проникнути у його домівку, що підпадає під дію статті 36 ч. 5 Кримінального кодексу України – необхідна оборона. У статті зазначається, що не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.