Через непрозору зміну керівника «Нафтогазу» у Зеленського погіршують відносини України та МВФ – Вікторія Сюмар

Зміна керівництва НАК «Нафтогаз України» та звільнення всього складу наглядової ради цієї компанії ускладнять відносини України з Міжнародним валютним фондом. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар в інтерв’ю сайту «Цензор».

«Я не фахівець в нафтогазових питаннях і не буду навантажувати читача «довільними міркуваннями» на цю тему. Я розумію інше: Володимир Зеленський через два роки підійшов до етапу, який я б умовно назвала «етап концентрації влади». Він добре розібрався, що влада – це сила і гроші. А енергетика – це найбільші гроші», – зазначила депутатка.

«Що стосується останніх кадрових призначень, то це демонстрація «господаря країни». Так, це кінець реформи корпоративного управління, досить важливою історії, яку ми п’ять років намагалися впровадити», – прокоментувала вона.

Депутатка наголосила, що реформування державного сектору за часів п’ятого Президента України Петра Порошенка нарешті зробило державні підприємства прибутковими. «Якщо пам’ятаєте, саме «Нафтогаз» два роки наповнював держскарбницю і фактично рятував два уряди Зеленського від фінансової катастрофи», – також зауважила Вікторія Сюмар.

«Але зараз «Нафтогаз» – теж збитковий. І історія зі звільненням всіх членів Наглядової ради ускладнить ситуацію з Міжнародним валютним фондом. Але Зеленський на це пішов, обрав позицію показати: не буде жодних незалежних структур, ніхто інший не буде вирішувати кадрові питання. Це мої рішення і мої домовленості з олігархами», – зазначила вона.

Представниця «Європейської Солідарності» наголосила, що у керівництво державними компаніями призначаються не кадри президента Зеленського, а «люди, які мають досвід роботи на енергоринку, у них глибинні відносини з багатьма дуже давніми гравцями, причому зовсім не зі сфери корпоративного управління».

«І з цих домовленостей Зеленський теж багато має. Думаю, певний відсоток», – переконана депутатка.

«Я думаю, що у нас можуть бути проблеми з МВФ. Але мені здається, що у Зеленського є спокуса відмовитися від роботи з цим інститутом. Взагалі те, що сталося за ці два роки – сильно нагадує те, що робив Янукович – тільки в лайт-версії», – сказала вона.