Ірина Геращенко: один із сигналів візиту Держсекретаря США – це посилення ролі парламенту як інструменту захисту українських інтересів

Один з сигналів, який Державний Секретар США Ентоні Блінкен дав Україні – це важливість українського парламенту, важливість парламентської дипломатії. Про це співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко сказала в ефірі програми «Право на владу».

«Під час брифінгу пан Блінкен чітко заявив про ті блоки, які були ключовими під час його візиту. Перше, і це важливо для мене, адже за це ми боролися в 2014 -2018 роках, – щоб на перший план для адміністрації вийшло питання безпеки. Сьогодні США так само зробили висновки з минулого, і на перший план серед викликів для України вони виносять питання безпеки, питання зовнішньої російської агресії, де готові нас підтримати», – акцентувала народна депутатка.

«Друге, це реформи. Зараз ми маємо не дискутувати, хто більше зробив, а говорити, що ми маємо зробити. І трете важливе питання, яке стояло під час зустрічі, це корупція, боротьба з корупцією. І це незворотність реформ», – зауважила Ірина Геращенко.

Представниця «Європейської Солідарності» акцентувала на неприпустимості згортанні реформ, які були розпочаті раніше.

«У 2019 – му році демократично передаючи владу, ми були переконані в незворотності реформ. Що сьогодні відбувається з корпоративним управлінням? Що сьогодні відбувається в безпековій сфері? Що відбувається з децентралізацією?»,- сказала Ірина Геращенко.

Співголова фракції «Європейська Солідарність» вкотре наголосила на важливій ролі парламенту як законодавчого органу України.

«Не тільки президент. Не тільки міністр МЗС, а і парламент має боротися за більш тісний контакт із Сенатом і Конгресом США. Ми це готові робити. І Порошенко це готовий робити. Наступного тижня ми пропонуємо прийняти заяву Верховної Ради до Конгресу США про отримання України особливого статусу партнера поза НАТО, що посилить наші можливості. Ми пропонуємо нашу парламентську дипломатію посилити. Ідея нашого литовської колеги про спільність «човникової дипломатії», коли не самі українці ідуть Конгресу, розповідаючи про те, що відбувається на сході країни, а з нашими друзями, які про це розповідають, побувавши там. І це абсолютно інша вага»,- підкреслила Ірина Геращенко.

Резюмуючи, вона вкотре наголосила:
«Ми в опозиції до влади Зеленського, але у всіх питаннях, що стосуються підтримки нас на зовнішньому фронті, ми будемо стояти поряд».