Ніна Южаніна: після нововведень від «слуг» бухгалтери масово не можуть подати звіти

Народна депутатка від «Європейської Солідарності» Ніна Южаніна ініціюватиме скасування ухваленої монобільшістю єдиної звітності, яка тільки ускладнила роботу бухгалтерам. Про це вона написала на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Кому травневі свята, а бухгалтерам, на жаль, клопіт із заповненням єдиної звітності з ПДФО, ВЗ і ЄСВ, яку за перший квартал 2021 року вони мають подати не пізніше 11 травня 2021року», – написала народна депутатка.

«Добре пам’ятаю, як у вересні 2019 року приймалися відповідні закони №115 і №116 із наміром спростити подання документів до контролюючих органів і таким чином полегшити життя платникам. Я тоді застерігала народних депутатів із профільного комітету від невиважених кроків — аби спрощення не призвело до ускладнення як по суті, так і з технічної точки зору.
І причому робила це, зважаючи на недолугість виконання гарних ініціатив виконавчою владою, особливо в технічній їх частині», – нагадала представниця «Європейської Солідарності».

Ніна Южаніна зауважила, що до
проблем, з якими стикнулися бухгалтери, які вже подали єдину звітність, додалося й отримання другої квитанції. «Її просто не могли дочекатися по кілька днів», – додає вона.

«Проблема, яку мають подолати всі бухгалтери, — завелика і складна форма звітності, яка містить основний розділ і шість додатків. Заповнити її — ще те випробування, адже база оподаткування ПДФО і ЄСВ збігається тільки щодо заробітної плати, і то не завжди (наприклад, при виплаті лікарняних, декретних чи подарунку працівникові)», – відзначає політик.

Крім того, констатує Ніна Южаніна, значно збільшено штрафні санкції.

«Якщо раніше неподання, несвоєчасне подання або подання звітності з помилками коштувало платнику 510 і 170 грн щодо ПДФО та ЄСВ відповідно, то зараз перший штраф становить 1020 грн.
Така собі уніфікація»,- зауважує вона.

«Бухгалтери від нововведень, без перебільшення, стогнуть. Днями в одній з професійних спільнот у фейсбуці я натрапила не так на пост, як на крик душі з проханням повернути все як було, адже від цього знущання ні спати, ні адекватно реагувати на щось інше не можна»,- акцентує Южаніна.

Депутатка наголошує – цілком очевидно, що після закінчення звітного періоду єдину звітність потрібно скасувати і надалі не ухвалювати таких недолугих рішень без врахування експертної думки і пропрацювання до деталей.

«Найближчим часом я виступлю з такою ініціативою. Та чи очевидно це народним депутатам із монобільшості?»,- зауважує представниця «Європейської Солідарності».