У Зеленського підвищили акциз на електронні сигарети і загнали цей ринок в тінь – Южаніна

Підвищення акцизу на електронні сигарети лише завело в тінь їхній продаж і жодним чином не сприяло збільшенню податкових надходжень до державного бюджету, як обіцяли у президентській фракції «Слуга народу». Про це написала народна депутатка з фракції «Європейська Солідарність» Ніна Южаніна на сторінці у Facebook.

«Це вже не подвійні стандарти, а брехня, цинічні вчинки депутатів від правлячої партії «Слуга народу» і ось тому доказ. Автором проекту закону №1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» акцентовано увагу на тому, що підняття акцизів на тютюнові вироби для електричного нагрівання (ТВЕНи) на 320% з 1 січня 2021 року – це надвдала норма, якою ця людина пишається. Адже нібито з січня по квітень додатково до бюджету надійшло більш ніж 1,7 млрд грн.», – зазначила вона.

Водночас депутатка наголосила, що ця норма викликає чимало запитань до ініціаторів підвищення цього податку. 

«Чому ж тоді ви протягом січня-квітня 2021 року проводили зустрічі з представниками компаній, які виробляють тютюнові вироби і які пояснювали шкідливість даної норми та довели вам, що підняття ставок акцизного податку на ТВЕНи на 320% призвело лише до того, що збільшилася тіньова частина продажів тютюнових виробів», – зауважила Ніна Южаніна.

«Говорячи про цю норму, люди навіть не задумувалися, що не через боротьбу з контрабандним та контрафактним продажем цієї продукції досягли успіхів. Навпаки», – зазначила депутатка. 

Вона пояснила, що за рік до різкого підвищення ставок ринок ТВЕНів зріс вдвічі. «Якби все було так райдужно, як нам розповідають, доходи бюджету мали б збільшитися у 8 разів: в 2 рази за рахунок обсягу і в 4,2 рази за рахунок акцизу. Натомість тенденція є протилежною: торік за січень-квітень виробники придбали 105 млн марок акцизного податку, а цього року тільки 89 млн замість очікуваних 210 млн.», – зауважила Ніна Южаніна.

Вона повідомила, що у профільному комітеті вже розглянули інший проект закону, де ставка акцизу на ТВЕНи зменшується порівняно з діючим законом. 

«Це те, що пообіцяли «Слуги народу» представникам бізнесу, а вірніше транснаціональним компаніям, які сплачують величезні податки до бюджету. І ми знаємо, що найближчим часом буде винесений в зал проект закону №4278, де відповідна поправка була підтримана, в тому числі автором збільшення акцизу на 320%», – додала вона. 

«Це ще раз підкреслює цинізм непрофесійних людей при нинішній владі, які, вбиваючи бізнес, співають самим собі хвалебні оди. Нехай цей приклад стане для бізнесу уроком, чого варта дискусія зі «Слугами народу»», – резюмувала представниця «Європейської Солідарності».