Вікторія Сюмар: Зеленський як колись Янукович намагається все взяти під свій контроль

Зеленський як колись Янукович намагається взяти всю владу під свій контроль. Про це народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Вікторія Сюмар сказала в інтерв’ю виданню Цензор.нет.

«З одного боку, ми чуємо заяви про те, що Україна стратегічно визначилася з реалізацією курсу в ЄС і НАТО. З іншого боку країна фактично відмовляється від незалежних інститутів і переходить до ручного управління, до політики в стилі «Техас повинні грабувати техасці, і нічого нам тут вказувати». Гроші і сила – наріжні камені влади – і тому Зеленський закінчує концентрувати силові інструменти зі своїм тисячовідсотковим генпрокурором, ДБР і заявкою змінити закон про НАБУ. І головне питання, яке там намагаються вирішити – як призначити свою людину», – сказала Сюмар.

Вона також відзначила, що вся ця концентрація силовиків відбувається під благоугодним приводом «навести порядок». «Правда, чомусь порядок стосується виключно опозиції, і ніколи – представників влади. Вам це нічого не нагадує? Янукович теж до останнього робив заяви про шляхи в ЄС і саджав представників опозиції. Він так само намагався сконцентрувати владу в руках свого клану і своєї сім’ї. Йому точно так само були чужі незалежні інститути – парламент, силові структури … Все повинно було бути під його контролем. І він точно так само говорив про Захід, насправді мріючи договоритися з Росією. І точно так само, як колись Януковича, Захід не приймає Зеленського (аж занадто явне у нього пострадянське мислення), штовхаючи його до домовленостей з Москвою», – зазначила Сюмар.

Вона також вважає смішною історію з деолігархізацією. «Тому що саме олігархи є головними спонсорами цієї влади. Причому не тільки інформаційними спонсорами. Саме вони заносять гроші, за які потім утримується більшість в парламенті, численні лідери громадської думки в соцмережах і тд.», – додала депутатка.

«Так що деолігархізація – це в версії Путіна хіба. Позбутися від одних, щоб їх місце зайняли свої, ну і головне – позбутися від їх впливу на політику і політичних опонентів… Що змінилося за ці два роки для олігархів? Як на мене, їм стало набагато комфортніше. І вони стали багатшими, їх ніхто нікуди не зрушив», – зауважила Сюмар.

Вона вважає, що з 14 року олігархам було найменш комфортно – сильно зросли податки, рента. «Не було тоді у держави іншого шансу вижити. А останні два роки у них була така лайт-версія – особливо до того часу, поки не знайшли завдяки соціології цю піарну фішку про те, що всі хочуть боротьби з олігархами. Адже багатих ніхто не любить, ну і монополії – безумовне зло для економіки», – сказала Сюмар.