Дністровська райрада підтримала вимогу «Євросолідарності» до влади скасувати постанову про нову схему призначення субсидій

Дністровська районна рада Чернівецької області одноголосно підтримала ініційоване фракцією «Європейська Солідарність» звернення до Президента України, Верховної Ради України щодо скасування постанови про нововведення в оформленні та призначенні субсидій.

З 1 травня 2021 року Уряд Зеленського – Шмигаля запровадив по суті нову систему призначення субсидій для українців.

Так, зокрема, кожна родина, яка отримує субсидію, для її переоформлення повинна заново здати заяву і декларацію доходів і видатків. Тобто близько 3 млн родин зобов‘язані знов йти на поклон до чиновників, принести купу папірців, довідок та виписок для того, щоб отримати допомогу від держави.

Особливо цинічно це виглядає на тлі жорстких карантинних заходів у країні. З одного боку влада постійно закликає до самообмежень та дотримання норм самоізоляції людей старшого віку. З іншого – заганяє цих людей у черги, скупчення, нервову атмосферу переоформлення субсидій в управліннях соцзахисту, місцевих органах влади.

Слід зазначити, що після докорінної реформи системи субсидій командою Петра Порошенка з 2015 року субсидію можна лише за заявою громадянина. А переоформлення субсидій відбувалося АВТОМАТИЧНО. Без потреби подачі нових заяв, стояння в чергах та подання нових декларацій і довідок.

І все це фактично зруйновано нинішньою некомпетентною владою.

Ще одним ударом для субсидіантів стало рішення Уряду ліквідувати комісії місцевих органів влади щодо призначення субсидій. Ці комісії розглядали різні життєві ситуації претендентів на субсидії, винятки з правил та особливості кожної родини.

Станом на сьогодні – біля 40% субсидій було призначено саме цими комісіями. Ліквідація комісій призведе до втрати права на отримання допомоги від держави значної кількості українців.

«З огляду на це, просимо негайно переглянути постанову щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій,

⁃ переоформити всім субсидіантам на новий термін належні їм субсидії в автоматичному режимі;

⁃ відмовитися від подачі декларацій субсидіантами, натомість здійснювати призначення субсидій, використовуючи бази даних органів державної влади, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби;

⁃ повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016-18 років;

⁃ внести на розгляд ВРУ проект Змін до Закону про держбюджет на 2021 з метою додаткового фінансування програми субсидій в Україні», – наголосив голова фракції «Європейська Солідарність» Сергій Затірка.