Марія Іонова: Зеленському треба не шукати зустрічі з Путіним, а зміцнювати міжнародну коаліцію, створену Порошенком

Зеленський прагне зустрічі з Путіним, яка не матиме результатів, замість того щоб спільно з міжнародними партнерами посилювати тиск на агресора. Про це заявила народна депутатка фракції «Європейська Солідарність» Марія Іонова в коментарі журналістам.

«Путін заявив, що не збирається обговорювати ані Крим, ані Донбас. А вчора черговий наш військовий був вбитий. Я вважаю, що Зеленський замість пошуку зустрічі з Путіним має посилювати свої контакти з нашими стратегічними партнерами і виправляти помилки, які він наробив. Наприклад, зі Сполученими Штатами і іншими ключовими країнами G7», – зазначила народна депутатка.

«Тут якесь чи то відволікання уваги. Можливо варто шукати зустрічі у Нормандському форматі і тиснути всім разом. Бо не може Зеленський сам на сам зустрічатися. Зараз треба всім разом з міжнародними партнерами вимагати саме Нормандську зустріч і там вже мати більш посилену позицію, коли ти розумієш, що ти не один на один. Американська складова, яка надзвичайно важлива, вона ітак зараз не дуже була протягом двох років, але зараз є ще осад. Українська влада має підготувати повноцінну стратегію по всім фронтам – залучити парламент, МЗС, громадянське суспільство, максимально все», – додала вона.

Крім цього, представниця «Європейської Солідарності» наголосила, що замість хаотичних безсенсовних ініціатив щодо зустрічі з Путіним, Зеленський має сформувати чіткий план дій і відстоювати національні інтереси України.

«Ми маємо посилювати нашу оборонну співпрацю і налагоджувати її саме зі Сполученими Штатами. Маємо просити і опрацьовувати нові види летальної зброї, технологічних можливостей США, в тому числі навчання. Це все можливо. Потрібно говорити про конкретні речі – оборонну угоду. Просто це треба продовжити те, що було розпочато ще за п’ятого Президента Петра Порошенка. Є плани, дії, стратегії, по ним треба йти, а не шукати зустрічі з Путіним, яка крім додаткових зобов’язань нічого не принесе», – резюмувала Іонова.