«Європейська Солідарність» зупинила спробу протягнути проросійський проект Бабиного Яру – Сергій Таран

Фракція «Європейська Солідарність» у Київській міській раді не дозволить протягнути проросійський проект Меморіалу Бабин Яр. Про це заявив депутат фракції «ЄС» Сергій Таран.

«Ми знаємо, наскільки важливою і тонкою є справа меморіалізації Бабиного Яру. На сьогодні в суспільстві обговорюється дві концепції увічнення пам’яті тих, хто загинув там під час Другої Світової війни. Перша – створена українськими вченими за підтримки української держави. Друга – за ініціативи та коштом низки проросійських олігархів, а також наближених людей до Володимира Путіна. Деякі з цих олігархів, які фінансують цей проект, перебувають під американськими санкціями. Є всі підстави вважати, що проект за участі російських олігархів буде використаний як зброя проти України, аби нав’язати нам і світові російське бачення Другої світової війни і ролі в ній України», – сказав він.

«Партія «Європейська Солідарність» категорично проти спроб окремих представників країни-агресора створити меморіальний комплекс Бабин Яр, який буде використаний для дискредитації України та українців. Тому фракція «Європейської Солідарності» вважає, що проект Бабиного Яру має бути під контролем нашої держави і нашого суспільства», – зазначив депутат «Європейської Солідарності».

Також він підкреслив, що майбутній проект має пройти фахову дискусію і громадські слухання.

«Фракція «ЄС» вважає, що будь-які роботи на території Бабиного Яру мають пройти через громадські обговорення, через фахові професійні презентації, через такі слухання, які б ніколи потім не викликали питань і сумнівів, що цей проект буде використано для дискредитації української держави», – наголосив Сергій Таран.

«У нас є великі сумніви вважати, що рішення, яке пропонується пройшло таке обговорення, фахові презентації і оскільки таких презентацій не було, ми не будемо підтримувати таке рішення. Нашу з вами історію ми маємо писати самі, а не за допомогою істориків та олігархів з-за «порєбріка», – резюмував депутат.

Під час сесії Київради рішення намагались ухвалити, зокрема, голосами фракцій «УДАР», ОПЗЖ, «Слуга народу» та «Голос», однак необхідної підтримки воно не отримало.