Порошенко у Львові: ми загнали «зелену» владу у проєвропейську колію

П’ятий президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час виступу на форумі депутатів Львівщини привітав усіх українців із Днем Європи. Він зазначив, що членство України у ЄС та НАТО – це головна стратегічна мета «Європейської Солідарності», і цю мету підтримує переважна більшість українців. 

«За час нашої каденції ця підтримка зросла по Європейському Союзу з 30% до 70%, а по НАТО – з 16% до 59%. Вирішальним в цьому русі стало підписання вже на другий тиждень мого перебування на посаді Президента Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Те, за що люди вийшли на Революцію гідності, ми зробили одразу ж і почали імплементувати», – нагадав Петро Порошенко. 

«Наша команда зробила безвіз, який був запущений 11 червня 2017 року. Наша команда закріпила в Конституції безальтернативний рух країни до ЄС та НАТО. Бо наш рух і повномасштабне членство в ЄС – це позиція добробуту, соціального захисту українців. Це позиція демократії і верховенства права. А наше членство в НАТО – це найбільш ефективна,  в наших умовах єдино можлива безпекова відповідь Росії на російську агресію», – наголосив п’ятий Президент. 

Порошенко зауважив, що курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію став обов’язковою до виконання вимогою Конституції. «Вона задала вимушену траєкторію руху тим, хто прийшов до влади після нас, не маючи жодних власних сталих орієнтирів. Опозиція та громадянське суспільство буквально затиснули, загнали «зелену» владу у проєвропейську колію – ну, принаймні у їхніх відосиках і виступах», – констатує Порошенко. 

«Зараз же процес, який робить «зелена» влада, дуже нагадує біг на тренажері. Коли ти в тренажерному залі – ти рухаєшся, палиш калорії, піт ллється градом, пульс вищий, ніж сатурація. І навіть відчувається м’язова радість. Єдиний результат – ти тупцюєш на місці. Ось це є класичний символ,  бо країна не рухається вперед», – резюмує Петро Порошенко.