Влада Зеленського робить системний наступ на місцеве самоврядування – Олег Синютка

У Зеленського намагаються повернути назад реформу децентралізації, ініційовану п’ятим Президентом Порошенком. Про це сказав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка озвучив в ефірі телеканалу «Еспресо».

За його словами, чинна влада прагне отримати більше контролю над фінансовими ресурсами столиці, саме тому відбулися обшуки в комунальних підприємствах Києва.

«Насамперед – це величезні фінансові ресурси столиці України, за які давно бореться Офіс президента. Друга причина, за словами нардепа, полягає в тому, що столичний мер Віталій Кличко встановив прямі контакти із держсекретарем США Ентоні Блінкеном під час його візиту до Києва. «Це була претензія, яку Офіс президента не захотів потерпіти», – зауважив народний депутат.

«Третя причина – наступ на місцеве самоврядування. Те, що робила влада Порошенка – віддати на місця повноваження і фінансові ресурси, влада Зеленського старається повернути назад. Про це говорить не тільки Кличко, про це говорять опозиційні та неопозиційні представники місцевого самоврядування», – додав Синютка. 

На думку представника «Європейської Солідарності», будь-які спроби голів великих міст і потужних громад домовитися зі «Слугами» і зберегти свій вплив та фінансові ресурси міста безрезультатні, адже чинна влада прагне повного контролю над місцевим самоврядуванням.