У Львові відбувся Форум депутатів «Європейської Солідарності»

У Львові «Європейська Солідарність» провела Форум депутатів, приурочений до Дня Європи. У заході взяв участь п’ятий Президент України, лідер партії Петро Порошенко, народні депутати України, депутати місцевих рад, а також партійці обласного осередку.

Під час виступу на форумі Петро Порошенко наголосив, що членство України у ЄС та НАТО – це головна стратегічна мета «Європейської Солідарності», і цю мету підтримує переважна більшість українців.

«За час нашої каденції ця підтримка зросла по Європейському Союзу з 30% до 70%, а по НАТО – з 16% до 59%. Вирішальним в цьому русі стало підписання вже на другий тиждень мого перебування на посаді Президента Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Те, за що люди вийшли на Революцію гідності, ми зробили одразу ж і почали імплементувати», – нагадав Петро Порошенко.

«Наша команда зробила безвіз, який був запущений 11 червня 2017 року. Наша команда закріпила в Конституції безальтернативний рух країни до ЄС та НАТО. Бо наш рух і повномасштабне членство в ЄС – це позиція добробуту, соціального захисту українців. Це позиція демократії і верховенства права. А наше членство в НАТО – це найбільш ефективна, в наших умовах єдино можлива безпекова відповідь Росії на російську агресію», – наголосив п’ятий Президент.

Порошенко зауважив, що курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію став обов’язковою до виконання вимогою Конституції. «Вона задала вимушену траєкторію руху тим, хто прийшов до влади після нас, не маючи жодних власних сталих орієнтирів. Опозиція та громадянське суспільство буквально затиснули, загнали «зелену» владу у проєвропейську колію – ну, принаймні у їхніх відосиках і виступах», – констатує Порошенко.

Під час урочистого відкриття форуму голова Львівської обласної ради, представниця «Європейської Солідарності» Ірина Гримак заявила, що європейське майбутнє кожної громади є потужним стимулом для діяльності місцевих депутатів.

«Саме з величезної кількості осередків, з кожної громади формуємось. Ми. Львів – частина великої української та європейської спільноти. Європейські цінності це те, що в наших серцях», – зазначила вона.

Народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький наголосив, що місцевому самоврядуванню за часів Зеленського стало важче працювати, адже фінансова децентралізація частково згорнута і багато громад відчувають нестачу фінансових ресурсів.

«Я розумію, що вам не просто, адже через провалену економіку та й через вибір людей, вам не доводиться очікувати з Києва допомоги у вигляді медичної чи освітньої субвенції. Але ми повинні йти до людей і про це чесно розповідати. Громада повинна бути співучасником і партнером у нашому розвитку. Потрібно радитись із людьми, як витрачати бюджет і кого призначати старостами, хоч закон і дозволяє цього не робити», – зазначив Микола Княжицький.

Голова фракції «Європейська Солідарність» у Львівській міськраді Петро Адамик підкреслив, що вони з депутатами однопартійцями відстоюють європейські принципи місцевого самоврядування. «Європейські цінності ми втілюємо в життя. Саме на виборах 2020 року ми повернули європейське самоврядування до Львова. Ми здобули абсолютну більшість практично в усіх місцевих радах. Тепер саме ми формуємо міський порядок денний, це величезна відповідальність», – зазначив він.

Народна депутатка від «Європейської Солідарності» Вікторія Сюмар наголосила, що партійна команда в радах різних рівнів відстоює і відстоюватиме європейський та євроатлантичний курс України, а також досягнення часів президентства Порошенка.

«Ми готові змагатися за кожну позицію, яку відстоювали з 2014 року, ми не дозволимо звернути владі з проєвропейського курсу. Саме завдяки дипломатичним талантам Петра Порошенка ми отримали безвізовий режим, визнання нас рівноправним партнером, разом ми втілювали європейські практики у життя», – зазначила вона.

«Сьогодні країна знову опинилися на узбіччі. Україна може залишитись європейською провінцією. Ми переживаємо інституційну кризу, це нагадує цирк шапіто. Олігархи за два роки стали лише багатшими», – додала Сюмар.

«Порошенко відвойовував українську землю і він єдиний президент, який це робив. Сьогодні ми здаємо наші території. Саме Порошенко відновив українську армію. Ми маємо унікальний досвід державотворення», – резюмувала вона.