«Європейська Солідарність» в Одеській райраді закликає спростити умови отримання субсидій для населення

Фракція «Європейська Солідарність» в Одеській райраді закликає спростити умови отримання субсидій для населення. Про це йдеться у заяві фракції.

«Пропонується направити звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою негайно: скасувати постанову щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій; переоформити всім субсидіантам на новий термін належні їм субсидії в автоматичному режимі; відмовитися від подачі декларацій субсидіантами, натомість здійснювати призначення субсидій, використовуючи бази даних органів державної влади, Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби; повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016-18 років», – йдеться в заяві.

Крім того, фракція пропонує внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2021рік» з метою додаткового фінансування програми житлових субсидій в Україні.

Депутати «Європейської Солідарності» нагадують, що з першого травня 2021 року призначення житлової субсидії здійснюватиметься лише після подання нової заяви про призначення і надання субсидії й декларації про доходи та витрати осіб, які хочуть одержати таку допомогу від держави.

«Так, близько 3 мільйонів українських родин зобов‘язані знов йти на поклон до чиновників, нести купу папірців, довідок та виписок для того, щоб отримати допомогу від держави. В часи пандемії та постійного введення жорстких карантинних заходів, різкого зменшення доходів населення через коронавірус, закриття бізнесу, скорочення виплати заробітних плат – такі кроки влади є недопустимими та непослідовними», – наголошується в заяві.

Депутати зауважують, що з одного боку влада постійно закликає до самообмежень та дотримання норм самоізоляції людей старшого віку, а з іншого – заганяє цих людей у черги, скупчення, нервову атмосферу переоформлення субсидій в управліннях соціального захисту, місцевих органах влади.

«Саме люди старшого віку є категорією населення, яка отримує чи не найбільшу частку житлових субсидій», – зазначають у фракції.