Ірина Геращенко: «Європейська Солідарність» категорично проти руйнації владою реформи децентралізації і незалежності Конституційного Суду

«Європейська Солідарність» категорично проти руйнації реформи децентралізації і незалежності Конституційного Суду. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час виступу з трибуни парламенту.

«Відчуття, що «Слуги народу» ніколи не бувають в своїх округах, інакше вони б точно знали, що народ категорично проти того, щоб ви руйнували реформу децентралізації і забирали законне право громадян обирати старост. Чому саме сьогодні «слуги» дійсно забирають право селян обирати собі старост? Це напряму пов’язано з земельними законами», – сказала Геращенко.

«Коли буде так само в рамках земельної реформи можливість зловживати цими рішеннями і поставлений староста, визначений, на 100% свій з Банкової, буде вирішувати питання приватизації землі на користь «слуг», а не народу. Друга проблема цього закону, що, здається, де інститут старост, а де Конституційний Суд. Але коли «слугам» дуже хочеться, то вони прив’язали в цей закон так само норму про руйнацію незалежності Конституційного Суду», – додала співголова фракції.

«Як кажуть в народі «где имение, а где наводнение». Але «слуги» поєднали це для того, щоб в Конституційний Суд пропихати свою однофракційку і скасувати норму, що кандидати на посаду суддів Конституційного Суду мають скласти свої мандати», – зауважила Геращенко.

Вона зазначила, що «Європейська Солідарність» категорично проти руйнації реформи децентралізації, незалежності Конституційного Суду.

«Ми звертаємося сьогодні до кожного українського села: «Вимагайте зустрічей зі «слугами», яких ви обрали, через те, що вас обдурили в 2019 році і нехай вони звітують перед вами». Яке право вони мають забирати у вас безпосереднє право голосу, яке право вони мають своїм законом нав’язувати норму, що староста буде призначатися, а не обиратися селом. Староста має служити селу», – наголосила Геращенко.