Ірина Геращенко: «Європейська Солідарність» не голосує за кадрові призначення в Кабмін, бо це відповідальність Зеленського

«Європейська Солідарність» єдина фракція Верховної Ради, яка ніколи не голосує за кадрові призначення в Кабмін, бо формування виконавчої влади – це задача і відповідальність Зеленського. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко у виступі з трибуни парламенту.

«Європейська Солідарність» – єдина фракція в цій залі, яка не має жодного відношення до урядів Зеленського. Ми не голосували за жодного міністра. Ми не несемо за цей хаос, бардак, непрофесійність, корупцію відповідальність. На жаль, всі інші фракції цю відповідальність несуть», – наголосила вона.

«Наша позиція наступна – весь уряд Зеленського за непрофесійність, бардак, корупцію, хаос, відсутність стратегії мають піти у відставку і під це ми зібрали 91 голос», – додала народна депутатка.

Вона закликала депутатів монобільшості долучитися до збору підписів. «Вас все одно потім примусять всіх цих ноунеймів, які стали безіменними міністрами, бо і ви їх прізвищ не знаєте, відправити у відставку, коли прийде воля вашого царя з Банкової», – співголова фракції.

«Ми вперше маємо випадок, коли український парламент множиться на нуль і всі рішення призначаються на Банковій», – додала Геращенко.

Крім цього вона наголосила, що зі звіту міністра складається враження ефективної роботи, але незрозумілі тоді причини звільнення.

«Тільки що ми послухали не звіт, а панегірик. У нас прекрасний міністр, можливо наступник Зеленського, бо він сказав, що іде на один термін в президенти. А зараз підшукує, а хто ж інший буде такий геніальний», – іронізує співголова фракції.

«Ми почули, що з дорогами у нас все добре, з «Укрзалізницею» все добре, шановних олігархів починають притискувати, тільки статистика говорить інше. Епоха бідності закінчилася, почалася епоха зубожіння, ціни і тарифи зростають, а н ете, що ви обіцяли. В людей немає грошей на квитки, а в «Укрзалізниці» члени наглядової ради отримують подвійну зарплату за те, щоб кошмарити опозицію, замість своїх безпосередніх справ», – зазначила вона.

«Ганьба, коли міністр, який прийшов сюди обіцяючи народу нові принципи, правила, захищати Конституцію, пише заяву, тому що йому сказав так Президент», – акцентувала Геращенко.

Також народна депутатка звернула увагу на те, що деолігархізація Зеленського є фейком, адже за останні роки олігархи лише збільшили свої статки.

«Ми бачимо сьогодні руйнацію всіх інститутів і вважаємо, що питаннями всіх міністрів мають зайнятися антикорупційні органи та структури. Злі язики кажуть, що олігархи утримують фракцію «Слуг народу» і за кожне неголосування серйозно штрафують. Поясніть українському народу як трапилося, що оголосили боротьбу з олігархатом. А в той час, коли народ зубожіє, олігархи, згідно всій статистики дуже сильно підняли свої статки. В тому числі через корупційні тендери, «Укрзалізницю», на якій вони заробляють.

«Ми будемо голосувати за відставки всіх міністрів, тому що ми вважаємо, що треба вже і Зеленському піти», – резюмувала вона.