Російським окупантам не вдасться знищити історичну пам’ять про трагедію депортації кримських татар – депутати «Європейської Солідарності»

Російській окупаційній владі не вдасться знищити історичну пам’ять ані про злочини радянської влади проти кримських татар, ані про нинішні свої злочини в окупованому Криму. Про це сказали народні депутати фракції «Європейська Солідарність» на брифінгу у Верховній Раді з нагоди Дня боротьби за права кримськотатарського народу. В цей день у 1944 році сталінська влада почала депортацію кримських татар з рідної землі.

«Сьогодні зранку по всьому окупованому Криму проходять пам’ятні заходи. Незважаючи на те, що у попередні дні були попередження з боку ФСБ, з боку окупаційної влади – до кожного активіста, члена Меджлісу, делегатів Курултаю приходили і вручали ці попередження, але окупаційній влади не вдасться нашу історичну пам’ять знищити», – сказав народний депутат Ахтем Чийгоз.

«Це їх дуже дратує і нервує. Тому цей терор буде продовжуватися до тих пір, поки ми як Україна не визволимо окуповані території», – підкреслив представник «Європейської Солідарності».

Він наголосив на важливості збереження державою пам’яті про такі дні і вшановуванні кримських татар, які стали жертвами тоталітарного режиму. «Це дає нам сподівання, що законопроекти, які ми пропонуємо для захисту прав кримськотатарського народу нарешті будуть винесені в зал Верховної ради і будуть прийняті», – зауважив депутат.

«Сьогодні ми очікували і очікуємо указ президента України Зеленського щодо взаємодії з Меджлісом кримськотатарського народу. Це також був би сигнал для наших громадян, співвітчизників у Криму про те, що є постійна взаємодія з державою, інститутом президента у кримськотатарського народу», – зазначив Ахтем Чийгоз.

«Ніколи більше на території України не мають повторитися ті жахи, які відчували народи, які жили разом з українцями тут з нами, на цій території. Ніколи у світі не може повторитися нічого такого», – підкреслив народний депутат Микола Княжицький.

Депутат зазначив, що саме тому вкрай важливо зробити все, щоб підтримати кримськотатарський  народ зараз, підтримати Меджліс кримськотатарського народу. «Щоб у всіх переговорах із країною агресором і світовим співтовариством не забувати, що головне завдання кожного українця – це відновити права кожного кримського татарина і кримськотатарського народу», – заявив він.

В свою чергу, народний депутат Ростислав Павленко зазначив, що в такий день особливо важливо пам’ятати, що кримськотатарський народ і кримський народ в окупованому Росією Криму і зараз перебувають у небезпеці, піддаються репресіям, тиску, зазнають ув’язнень.

Він нагадав про рішення суду ООН, яке зобов’язує Росію припинити знущання над жителями окупованої нею території, припинити тиск і дати можливість українцям та кримським татарам вільно висловлювати свою думку у відстоювати свої права.

«На жаль, цього не відбувається. Російська Федерація ігнорує приписи міжнародного права і рішення міжнародного суду. І очевидно це триватиме доти, доки буде тривати окупація і незаконна анексія Криму Російською Федерацією», – наголосив Ростислав Павленко.

«В цьому зв’язку надзвичайно важливо, щоб у голосі держав Україна звучав і голос кримськотатарського народу. Саме тому важливо, щоб вийшов указ президента щодо взаємодії з Меджлісом. Бо ми бачимо певний відхід від тих позицій, що були за Президента Порошенка щодо постійного діалогу і взаємодії з кримськотатарським народом і його представниками», – також зазначив він.

Народна депутатка Софія Федина зазначила: «Сьогодні ми не тільки маємо шанувати пам’ять депортованих. Сьогодні ми маємо відновлювати історичну справедливість і добиватися покарання історичного агресора – Московської федерації, яка має заплатити за кожне життя, за кожен вкрадений метр української землі. І має заплатити за ті біди, які вона сіє як в Україні, так в по всьому світу. А кримськотатарський народ має повернутися додому. Україна за це бореться».