Закарпатська облрада підтримала звернення «Європейської Солідарності» до Кабміну щодо ситуації із субсидіями

20 травня Закарпатська обласна рада підтримала звернення до Кабінету міністрів України щодо врегулювання окремих питань із забезпечення населення субсидіями, яке ініціювала фракція «Європейська Солідарність». На думку депутатів фракції, у період пандемії, коли бізнес ще не зумів оговтатися від наслідків карантину, зменшувати обсяг допомоги недоречно.

Зокрема, депутати облради просять Кабмін повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016-2018 років, винести на розгляд Верховної Ради України проект Змін до Закону про державний бюджет на 2021 рік з метою додаткового фінансування програми субсидій в Україні і т.д.

«На жаль, протягом останніх днів ми бачили, як уряд намагається цілеспрямовано зменшити кількість субсидіантів в умовах, коли ми відчуваємо, що й саме населення неспроможне оплатити свої зобов’язання перед комунальними службами. В умовах, коли й бізнес не може повноцінно працювати та зберігати ті робочі місця, які було до пандемії ковіду-19, такі кроки, напевно, були дуже необдуманими. Мені здається, що тиск, який здійснювала «Європейська Солідарність» по всій Україні, призвів до того, що Кабмін все ж таки переглянув процедуру, яка зобов’язувала субсидіантів особисто приходити в органи соціального захисту, подавати персональні письмові заяви. Вважаю, що система, яка працювала досі, коли автоматично перераховувалися субсидії, була значно ефективніша. Вона дозволяла зберегти і здоров’я, і права громадян», – вважає заступник голови Закарпатської облради Денис Ман.

На його думку, оскільки сума коштів, передбачена в Державному бюджеті на субсидії, є значно меншою, ніж у 2020 році, не дивно, що уряд повинен діяти в рамках, які сам собі й поставив.

«Наше звернення в Закарпатській обласній раді говорить про те, що підходи до населення повинні бути людино орієнтованими. Це перше й ключове, про що ми маємо говорити. Ми не можемо жити в різних світах – окремо чиновники і окремо громадяни. Мені дуже шкода, що для того, аби нас нарешті почули, доводиться приймати політичні звернення. Мені здається, що уряду потрібно просто нормально регламентувати свою роботу у сфері соціального захисту людей», – наголосив депутат.