На Тернопільщині за ініціативи «ЄС» запрацює Музей російсько-української війни – Софія Федина

Тернопільська районна рада проголосувала за виділення приміщення для Музею російсько-української війни у Збаражі. Про це повідомила народна депутатка фракції «Європейської Солідарності» Софія Федина.

«Завдяки позиції фракції «Європейська Солідарність» у Тернопільській районній раді вдалось винести на порядок денний та проголосувати за передачу приміщення музею Збаразькій громаді», – повідомила депутатка.

Під час виступу на сесії Тернопільської райради вона зауважила, що Росія вдається не лише до військової агресії, але й розгорнула масштабну інформаційну, пропагандистську кампанію в рамках гібридної війни проти України.

«Надзвичайно важливо інформаційній агресії протиставити інформаційний щит і інформаційну зброю. Саме таким щитом, зокрема тут на Тернопіллі має бути Музей російсько-української війни, ініціатором якого є Володимир Голоднюк, батько героя Небесної Сотні Устима Голоднюка», – зазначила Софія Федина.

Вона зауважила, що це буде перший такий музей на Тернопільщині. «Мені видається, що для нас усіх це є справа честі не тільки погодитися з тим, що такий музей існує, але й передовсім забезпечити гідне приміщення для цього музею. Наша спільна справа дати поштовх музею, щоб він став живим і діючим, щоб це стало нашим місцем сили, місцем наших зустрічей і концентрації волонтерської допомоги», – сказала представниця «Європейської Солідарності».

Софія Федина також зауважила, що трохи більше року тому активно долучилася до питання забезпечення приміщення для волонтерського центру Володимира Голоднюка, для музейного приміщення, яке належало «Укрпошті», і яка їх звідти виганяла.

«Волонтерські центри є критично необхідні. Ми маємо робити якомога більше об’єктів чи закладів, які будуть нагадувати, що є московська агресія проти України, які будуть нагадувати про звитяги наших воїнів, які стримують одного з найпотужніших агресорів у світі», – додала вона.

Депутатка зазначила, що коли дізналася, що вже певний раз відкладається питання передачі приміщення для неї стали питанням честі домогтися надання приміщення для музею: «Тому що не може бути нюансів чи внутрішніх домовленостей, коли іде питання виживання держави і виживання нації як такої».

Софія Федина наголосила, що їхала на Тернопільщину аби будь-що добитися рішення ради і дізналася, що всі депутати все ж таки вирішили, що питання треба терміново виносити.

«Я вдячна за те, що ці питання голосувалися сьогодні найпершими. Я вдячна за одноголосну позицію», – зазначила вона.