Марина Порошенко: Програма щодо запобігання та протидії домашньому насильству наблизить Київ до європейських стандартів

В Київраді ухвалили нову міську цільову програму «Запобігання та протидія домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі на 2022-2024 роки».

«Хочу нагадати, що ще у січні 2018 року президент Порошенко підписав Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». З його прийняттям Україна ще на крок наблизилася до європейської політики протидії насильству, оскільки цей закон впровадив положення Конвенції Ради Європи щодо запобігання насильства та боротьбу з цими явищами», – наголосила голова Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марини Порошенко.

Як зазначила лідерка «Європейської Солідарності» в місті Києві Марина Порошенко, цього року була затверджена державна соціальна програма запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Але, на жаль, домашнє насильство залишається дуже поширеним явищем в Україні. І це не лише фізичний вплив. Це ще й насильство психологічного та економічного характеру.

«З поширенням пандемії ми спостерігаємо суттєве підвищення таких випадків. І якщо раніше про насильство заявляли переважно жінки та діти, сьогодні все частіше за допомогою звертаються чоловіки. Тому я переконана – ця програма є надзвичайно актуальною для столиці. Програма дозволить розширити мережу закладів, забезпечити жертв насилля якісними медичними та соціальними послугами, підвищити професійний рівень медичних та соціальних працівників», – відзначила Марина Порошенко.