Вадим Сторожук: «Європейська Солідарність» в Київраді вимагає негайного скасування постанови Уряду щодо нового механізму нарахування субсидій

Субсидії мають отримати громадяни, які залишились без доходів під час карантину. Свою позицію щодо нового механізму нарахування субсидій фракція «Європейська Солідарність» в Київській міськраді висловила у звернені до уряду.

«Уряд Зеленського зробив чергову антисоціальну спробу урізати програму на надання субсидій з 1 травня 2021 року.
За два роки тарифи на соціальні послуги виросли в два рази, але замість допомагати людям та спрощувати їм життя Уряд почав тотальний наступ на соціальні права. Новий порядок призначення субсидій передбачав, що всі хто мав мінімальні збереження в банку на старість, могли втратити право на таку допомогу. Одразу після нововведень «ЄС» заявила про свою категоричну незгоду», – каже депутат «Європейської Солідарності» у Київраді Вадим Сторожук.

«Нагадаю, що У 2015 році при Президенті Порошенку була проведена масштабна реформа системи субсидій. Основна ідеологія цих змін – субсидію можна було оформити легко і швидко. З того часу всі субсидії перепризначались автоматично, без подання нових заяв і декларацій», – наголосив Вадим Сторожук.

«В свою чергу з приходом команди Зеленського ситуація для українців почала погіршуватися. У «піковий» 2017 рік субсидії отримували біля 7 млн. домогосподарств.
З державного бюджету в той рік було виділено 72,4 млрд. грн. В опалювальний період 2020-21 років субсидії отримували лише 2,9 млн. домогосподарств. При цьому з державного бюджету України на 2021 рік передбачено було лише 36,6 млрд. грн. Наразі ціни на комуналку, газ, електрику для населення порівняно з 2017 роком суттєво виросли, а кількість людей, що отримують соціальну допомогу у вигляді субсидій, зменшилася більш ніж вдвічі», – зазначив депутат.

«Зараз відбувається жорсткий наступ на соціальні права українців і наше завдання захистити права громадян», – резюмував він.