Марина Порошенко обговорила розвиток інклюзивної освіти із заступницею міського голови Черкас Мариною Гаркавою

Марина Порошенко зустрілась із однопартійкою, заступницею міського голови з питань діяльності виконавчих органів Черкаської міської ради Мариною Гаркавою. У Черкасах пані Гаркава курує питання діяльності закладів загальної середньої освіти та соціальної політики.

Марина Гаркава розповіла, що за ініціативи фракції «Європейська Солідарність» у Черкаській міській раді в місті проводиться реорганізація роботи закладів загальної середньої освіти та розширення мережі закладів, які надають соціальні послуги.

«Ми працюємо над тим, щоб заклади, які ми зараз створюємо та оновлюємо, відповідали не просто всім вимогам чинного законодавства, а й сучасним європейським стандартам», – зазначила заступниця голови.

У зв’язку з цим, Марина Порошенко поділилась досвідом впровадження реформи інклюзивного навчання в Україні та звернула увагу, що інклюзивні заклади освіти повинні бути оснащенні ресурсними кімнатами та медіатеками.

«Також надзвичайно важливим для розвитку інклюзії є підготовка відповідних фахівців для закладів загальної середньої освіти і, що не менш важливо, для Інклюзивно-ресурсних центрів. Адже саме в ІРЦ проводиться комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дітей, забезпечується їх супровід з 2 до 18 років та надаються психолого-педагогічні й корекційно-розвиткові послуги», – наголосила Марина Порошенко.

Також пані Порошенко зазначила, що не зважаючи на те, що в Київській міській раді вона очолює Постійну комісію з питань охорони здоров’я та соціальної політики, питання розвитку інклюзивної освіти залишаються для неї надзвичайно важливими.

«Кілька днів тому, ми провели велику нараду за участі профільного заступника Київського міського голови, Департаменту освіти і науки міста та депутатів Київради, в результаті якої було напрацьовано чіткий план щодо створення в столиці, вже цього року, ще 4-х Інклюзивно-ресурсних центрів», – поділилася пані Порошенко.

За підсумками розмови були визначені необхідні кроки для подальшого розвитку інклюзивної освіти у Черкасах. Политикині домовились про взаємопідтримку та співпрацю в питаннях захисту дітей з інвалідністю.