Зеленський і його слуги вирішили «забетонувати» русифікацію медіапростору – В’ятрович про нові законопроекти монобільшості

Зеленський і його партія розпочали найнахабніший за час свого правління наступ на українську мову. Про це написав народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир В‘ятрович на сторінці у Facebook. 

«Кожен етап запровадження в дію нових положень закону про мову викликав у проросійських політиків істерику і бажання реваншу. Бо з кожним таким етапом Україна стає міцнішою і віддаляється від Росії», – зауважив він. 

«Втім, намагання «Слуг народу» зірвати перехід на українську мову в освіті і сфері послуг провалилися. Українці не лише не вірять у страшилки про «распятих русскоязичних бабушек», але й підтримують подальше втілення закон про мову», – підкреслив Володимир В‘ятрович. 

Депутат нагадав, що з 16 липня набуває чинності частина 6 статті 23 закону про мову, яка передбачає, що «мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова» і регламентує виконання цього правила в кінотеатрах, на телебаченні й інтернет-платформах. 

«Для кінотеатрів це практично нічого не змінює, адже фільми там і так демонструються українською», – додав він. 

«А от для Зеленського і проросійських олігархів-власників телеканалів – це замах на «святе». Адже серіальчики і фільми в телевізорі мають бути на общєпонятном язикє, а українська мова, цитуючи скандальну продюсерку «1+1» «годится только для комедий», – зазначив депутат. 

Він повідомив, що депутати монобільшості Микита Потураєв і Євгенія Кравчук внесли законопроєкт 5554, яким під приводом ковіду пропонують перенеси вступ у дію цієї норми з 16 липня на «через два місяці після закінчення карантину», який закінчиться невідомо коли, але точно не цього року і навряд чи наступного. 

«Реальними ініціаторами цього проєкту є особисто Зеленський, а також проросійські олігархи, з якими він на публіку нібито бореться, а в реальності – разом займається промивкою мізків і русифікацією через олігархічні телеканали. Вже цього вівторка проєкт хочуть форсовано протягнути в порядок денний сесії ВР і ухвалити в турборежимі», – зазначив представник «Європейської Солідарності». 

За його словами, одночасно анонсовано атаку на іншу норму закону. «З 1 січня 2022 року всеукраїнські газети й журнали повинні мати україномовну версію, що покладе нарешті край штучному засиллю російськомовної преси. «Слуги» хочуть скасувати і цю норму, бо, мовляв,  «додаткова» україномовна версія спричинить збитки для видавців. Насправді україномовна версія має бути головною, а охочі економити можуть не випускати російськомовної версії», – пояснив депутат. 

«Зеленський і його слуги вирішили реалізувати одну з головних цілей Москви у гібридній війни проти України – забетонувати русифікацію українського медіапростору. Кожен, хто голосуватиме за ці антиукраїнські закони, відверто працює на Кремль, якими б байками про «збитки від української мови» це не прикривалося», – заявив Володимир В‘ятрович. 

«Наш обов’язок – зупинити цей нахабний російський  реванш», – зазначив він.