Ембарго на вуглеводні, відключення Swift та зупинка «Північного потоку-2» – Порошенко розповів «Le Figaro», які санкції зупинять Росію

Україна робить все можливе для свого захисту від російської агресії, але їй потрібна підтримка Заходу. Про це в інтерв´ю французькій газеті «Le Figaro» розповів п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. 

«Ми боремося за свою країну, але нам потрібен єдиний фронт Заходу на підтримку України. Потрібні міжнародні санкції – починаючи з ембарго проти російського газу і нафти, замороження російських активів, відключення Росії від платіжної системи Swift», – вважає Порошенко. 

«Ми потребуємо допомоги у зміцненні наших систем безпеки і оборони через співпрацю з НАТО та придбання летальної оборонної зброї. Путін не повинен мати жодних ілюзій щодо суворості ціни, яку він заплатить, якщо продовжить агресію», – наголосив Порошенко. 

За його словами, Захід також мав би перешкодити будівництву трубопроводу «Північний потік-2». 

«В іншому разі це було б запрошення Путіну продовжувати свою агресію проти нашої країни. Те, що відбувається на Донбасі, – це не заморожений конфлікт. З початку року російські сили вбили 43 українських солдатів», – констатує п’ятий Президент.

«По-друге, війну треба припинити. Для цього існує лише один інструмент: розгортання місії «блакитних шоломів» під мандатом Ради Безпеки ООН на всій окупованій території», – вкотре нагадав Порошенко. 

«Найбільша помилка президента Зеленського – це думати, що він може укласти мир з Путіним. Російський президент не хоче миру з Україною. За два роки він видав 200.000 російських паспортів населенню в окупованому Донбасі, оскільки хоче мати привід захистити російських громадян на нашій території. Це абсолютно незаконно. Це повзуча окупація Донбасу», – зауважив лідер «Європейської Солідарності».