Ірина Геращенко: Як можна говорити про довіру НАТО до України після «справи вагнерівців» і викрадення Чауса?

«Справа вагнерівців» і викрадення судді Чауса впливає на довіру міжнародних партнерів до України. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко на спільному засіданні комітетів ВРУ з питань інтеграції України до ЄС та зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва.

«Я ще раз хочу наголосити, що в питаннях євроінтеграції у нас немає політики, ми всі тут однодумці, і ми хотіли б сьогодні відвертості і стратегії, а ми не почули навіть тактики по багатьох питаннях», – сказала Геращенко.

«Що стосується НАТО, це питання до всіх, тут для нас дуже важлива довіра з нашими партнерами, як ми можемо говорити про довіру так само в контексті «справи вагнерівців», яка готувалася нашими партнерами по НАТО, і в контексті справи Чауса, коли викрадається людина, ми знаємо, що цього тижня буде передаватися інформація від молдовського парламенту українському парламенту, що там були залучені наші розвідники і наші дипломати, і як в цьому контексті взагалі до нас країни НАТО можуть ставитися», – зауважила співголова фракції.

«Питання до міністра оборони, ми дуже пишаємося нашою армією, ми все підтримуємо, що стосується обороноздатності, тут немає влади і опозиції. Але дуже б хотілося почути від вас, чому у нас блокується державне оборонне замовлення, і за даними звіту Держказначейства за 4 міс профінансовано менше 6,5 млрд грн з 24 млрд. Друге – ми мали дуже серйозні успіхи по переоснащенню українськими видами техніки і зараз я хочу запитати чому ми закупили «Рено» для нашої армії в 5, 5 разів дорожче, ніж вітчизняний аналог «КрАЗу» і «Богдан». Третє – чому ми замість нашої артилерії закуповуємо «Tatra» 70-го року випуску, минулого сторіччя», – наголосила Геращенко.