Порошенко закликає парламент ухвалити закон про колабораціонізм

Поставити в порядок денний законопроект про колабораціонізм закликав під час погоджувальної ради п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. Він наголосив, що законопроект вже давно лежить у Верзовній Раді, однак монобільшість його не вносить в зал. 

«Моя порада – поставте закон про колабораціонізм, який вже півроку лежить у Верховній Раді. І не на підставі сумнівних санкцій , а на підставі закону притягайте до відповідальності п’яту колону», – наголосив Порошенко.

Як відомо, «Європейська Солідарність» неодноразово  вимагала від монобільшості ухвалити законопроекти про колабораціонізм та протидію російській пропаганді. 

«Вимагаємо від президента та «Слуг» ухвалити ініційовані нами законопроекти – і про кримінальну відповідальність за колабораціонізм, і про системну протидію російській пропаганді. Ухвалення наших законів дозволить не в режимі кавалерійських атак, а системно протидіяти п’ятій колоні. І до речі, там передбачені юридичні підстави для заборони діяльності проросійських партій, в тому числі ОПЗЖ. Подібно тому, як наша команда 2015 року стерла Компартію з політичної карти України», – заявив  Петро Порошенко 4 березня.