Бюро економічної безпеки Зеленського не врятує бізнес від тиску – Ніна Южаніна

Бюро економічної безпеки не має необхідних повноважень для належного виконання своїх функцій, бо закон, яким воно створювалося, має виключно рамковий характер. Відтак, протизаконний тиск на бізнес продовжиться. Про це сказала народна депутатка фракції «Європейської Солідарності» Ніна Южаніна під час обговорення постанови про визначення представників Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки.

Депутатка підкреслила, що підтримувати запропоновані кандидатури для складу комісії не можна.

«Від самого початку створення Бюро економічної безпеки пішло без особливого розуміння. Вже пройшло чотири місяці після прийняття закону, через два місяці орган має запрацювати. На жаль, дуже багато депутатів не усвідомлюють, що створюється фейковий орган. І ніхто до цих пір не відчув і не побачив, прочитавши норми закону, що він настільки рамочний. Будь ласка, не задурюйте себе і не смітіть у мізки громадянам України», – зазначила Ніна Южаніна.

«Щодо створення цього органу – ви розумієте, що члени конкурсної комісії мають розуміти роботу правоохоронної системи? Це новий правоохоронний орган. Які вони можуть задавати питання майбутньому директору? Я вже почула – щоб він мав бездоганну репутацію. Вибачте, однієї бездоганної репутації для директора такого органу абсолютно недостатньо», – підкреслила вона.

Представниця «Європейської Солідарності» наголосила, що директором БЕБ має бути фахівець із досвідом, з високим рівнем розуміння того, як імплементувати в українське законодавство європейську модель проведення і оперативно-розшукової діяльності, і слідчих дій, які базувалися б на ризик-орієнтованому підході.

«Це абсолютно нова система роботи всієї правоохоронної системи», – зазначила Ніні Южаніна.

Вона додала, що в цей орган буде передана всі важкі справи, які зараз без руху знаходяться у Державній фіскальній службі.

«Але цей орган не зможе якісно запрацювати апріорі і не зможе виконати завдання, яке ми ставили перед собою – позбавлення тиску на бізнес. Тиск на бізнес буде продовжуватися. Бо ви не визначили навіть підслідність цього органу. Ви не зробили так, що він був єдиним органом по боротьбі з економічними злочинами», – заявила депутатка.