Ірина Геращенко: «Європейська Солідарність» вимагає винести на голосування постанову про засудження режиму Лукашенка, якого так завзято наслідує Зеленський

Фракція «Європейська Солідарність» вимагає внести в порядок денний проект Постанови Верховної Ради про засудження режиму Лукашенка. Про це з парламентської трибуни заявила співголова фракції Ірина Геращенко. Вона застерегла владу Зеленського від намагань збудувати в Україні авторитарну державу на зразок Білорусі.

«Європейська Солідарність» продовжує фіксувати хроніки абсурду епохи Зеленського. Заборгованість по заробітним платам за рік зросла в 1,5 рази і досягла рекордних 3,5 млрд грн. В цей час вчорашні «антикорупціонери» солодко влаштувалися в наглядових радах, щоб мовчати там про корупцію. Рекордне зростання тарифів на електроенергію вдвічі, на газ до 9 – 14 тисяч за тис ячу кубометрів. Але про це не розкажуть вам 20 радників Офісу президента, голови Офісу президента. Вони безкомпромісно налаштовані на боротьбу не з «Північним потоком-2», а з Порошенком. В той час, коли Україна скоро втратить надзвичайно серйозні важелі в боротьбі з «Північним потоком-2», – зауважила Геращенко.

«Україна взяла 200 млн гранту Світового банку для реформи  вищої освіти. В цей час новий Остап Бендер в особі Зеленського заявив, що 7 млрд грошей українських платників податків він витратить на якийсь новий Нью–Трускавець, на президентський університет. У нас рекордне на сьогодні безробіття. Ще вчора прибуткові підприємства стали збитковими і все це відбувається на фоні боротьби з так званими олігархами, в той час коли статки олігархів зростають», – говорить Геращенко.

«В 2020 році на 1 млрд грн Україна закупила вугілля з РФ, і це крадені з окупованого Донбасу антрацити. Все це дуже нагадує ситуацію в одній сусідній країні, де 27 років тому до влади прийшов несистемний, простий хлопець з села на гаслах боротьби з олігархами, на гаслах боротьби з корупцією і з обіцянкою прийти на один термін тільки для того, щоб зламати систему. Почав він свою бурхливу діяльність 27 років тим, що посадив до в’язниці всіх опозиціонерів, а кого не посадив, того вбив. Вам нікого це не нагадує?», – риторично запитала співголова фракції.

«Сьогодні ми бачимо, як Україна крок за кроком перетворюється на тоталітарну, недемократичну, авторитарну державу, і ви всі цьому потакаєте, коли мовчите про корупцію, коли списуєте на ковід «велике крадівництво», коли списуєте на ковід уже боротьбу з українською мовою. Коли сьогодні 50 тисяч українців померли від ковіду, ваш самодур відправляє 400 кисневих апаратів до Індії. Нехай від своєї родини особисто в рамках благодійності це направить, декларація дозволяє.

«Ми вимагаємо не будувати в Україні Білорусь, поставити в порядок денний постанову ВРУ, заяву нашу щодо засудження режиму Лукашенка», – резюмує Ірина Геращенко.