В Одесі депутати від «ЄС» і філологи організували безкоштовні курси української мови

В Одеській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М.Грушевського, за підтримки одеського осередку політичної партії «Європейської Солідарності», стартували безкоштовні курси української мови. Заняття для всіх охочих проводитимуть філологи проєкту «Одеса україномовна».

«Українська мова – це одна з запорук безпеки України. Але не можна люто нав’язувати українську людям, які все життя говорили російською, тому курси української мови – це така м’яка форма як навчити себе розмовляти державною мовою. Я і сам під час інтерв’ю українською мовою роблю помилки і розумію, що рівень власного знання потрібно підвищувати», – вважає депутат міськради, голова Одеської міської організації партії «Європейська Солідарність» Петро Обухов.

Курси триватимуть два місяці. Поки що програма розроблена на 10 занять. Кожне – по півтори години. Проте надалі планується запустити ще один проєкт – «Розмовний клуб української мови».

«Кожен охочий, який має вже певні знання, але шукає для себе україномовне оточення міг би прийти поспілкуватися на цікаві для себе теми. Власне, це буде під керівництвом носіїв української мови, котрі завжди зможуть підкорегувати, підказати». – підкреслила очільниця проєкту, депутатка «Європейської Солідарності» Ярослава Вітко.

Організатори розповіли, що курси не передбачають заздалегідь визначених тем, лектори спочатку налаштовані на діалог і готові обговорювати зі студентами будь-яку цікаву для них тему. Головне завдання – розговорити слухачів, щоб вони швидше навчилися думати українською.