Володимир Ар’єв: Зеленський однією рукою вводить санкції проти російських каналів, а іншою продає їм серіали

Представники монобільшості Зеленського постійно здійснюють наступ на українську мову у Верховній Раді і хочуть обмежити її використання. Про це заявив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв у коментарі «Прямому».

«Це можливо було ще з минулого року. Фракція «Слуга народу» переважно складається з людей, які або ворожі до української мови, бо вони російськомовні, або «какая разница», як говорить в одному з відосиків Зеленський. Саме коли почалася пандемія і був оголошений карантин минулого року, Бужанський та інші зареєстрували законопроект, який передбачав, що переноситься запровадження освіти українською мовою на інший час. Пояснював це тим, що запроваджується карантин незрозуміло», – зазначив представник «Європейської Солідарності».

«Це був свідомий крок наступу на закон про мову, який був ухвалений Верховною Радою минулого скликання, і ці нападки регулярно тривають. Зокрема, законопроект сьогодні не включили в порядок денний, але це не означає, що його не намагатимуться всунути в залу знову і знову. Я впевнений, що він бере витоки у міністерстві культури, тому що знову ж таки, пояснюючи тим, що карантин, треба не переходити на україномовне кіновиробництво. Карантин з українською мовою могла пов’язати лише людина, яка заражена «русским миром» ще здавна», – додав він.

Також народний депутат нагадав, що телеканал, на якому працював Зеленський, неодноразово був помічений у скандалах пов’язаних з питанням мови.

«Зокрема, проводили там зйомки своїх серіалів, а їхня продюсерка казала, що українська мова добра лише для комедійних фільмів, а для інших жанрів вона не пристосована. Її звинуватили в дискримінації, було порушено кримінальне провадження, вона вибачалася і казала, що її не так зрозуміли. І кожного скандалу вся ця сфера, з якої вийшов Зеленський і «Слуги народу», починають казати, що їх не так зрозуміли і що вони зовсім інше хотіли сказати, що вирвали з контексту. Це стандартні відмазки», – зазначив Ар’єв.

«Спроби атак на українську мову від «Слуг народу», монобільшості йдуть постійно», – підкреслив він.

Ар’єв наголосив – Зеленський робить вигляд, що бореться з Росією, в той час, коли Квартал продає серіали підсанкційним російським телеканалам.

«Це роздвоєння особистості – одним і тим самим каналам продавати свою продукцію і вводити санкції. Або між керівництвом України і тими компаніями, які продають серіали, і російським керівництвом є якийсь договорняк. Тому що в даному разі там ніхто не забороняв покази серіалів, а навпаки все добре, купують, дивляться», – сказав народний депутат.

«Закон, який сьогодні хотіли провести у Верховну Раду, – це якраз для того, щоб виробляти кінопродукт для продажу в Росію далі компаніями, які належать президенту. Тобто торгувати з агресором напряму і робити при цьому піар-ходи, які начебто мають показати, що Зеленський і його команда патріоти та борються з Росією. Це цинічно настільки, що в мене не вистачає слів. Бо сьогодні українському народу пускають пил в очі», – резюмував він.