«Європейська Солідарність» відбила атаку на закон про українську мову, яку слуги намагалися влаштувати із порушенням регламенту

Верховна Рада провалила голосування за включення в порядок денний сесії законопроекту 5554, який під прикриттям карантину через пандемію коронавірусу передбачає відкласти норму про транслювання кіно та телепродукції державною мовою з 17 липня 2021 року.

Виступаючи з трибуни, народний депутат Микола Княжицький з фракції «Європейська Солідарність» закликав колег з інших фракцій не підтримути антиукраїнський законопроект і не толерувати порушення регламенту.

«У цьому парламенті нашого скликання є добра традиція – перед введенням в дію кожного нового етапу закону про мову деякі депутати реєструють проект закону про його відтермінування. Так було з освітою влітку минулого року, зі споживчими відносинами взимку. Так зараз є із законопроектом 5545. Цей закон пропонує відтермінувати на невизначений термін так би мовити до завершення карантину, який невідомо коли завершиться, норму, яка каже, що демонстрація всіх фільмів і серіалів, як в кінотеатрах, так і на телебаченні має здійснюватися виключно державною мовою», – зауважив Княжицький.

«Ця антиукраїнська норма вводиться під впливом тих виробників продукції, які є найбільшими виробниками продукції для країни-агресора, для РФ. І хочуть без перекладу заполонити український ефір телебачення і кінематографа. Ця норма, насправді, позбавляє роботи величезної кількості працівників української кіногалузі, за рахунок залучення студій, акторів, сотень інших творчих працівників до створення україномовного перекладу фільмів і озвучки. Ці люди в умовах карантину виживають. Ця норма викидає їх на вулицю. Ця норма не для кого не була несподіванкою тому що ми і відтермінували в дію введення цієї норма на два роки, для того, аби ті хто виробляє продукт, підготувалися до цього», – нагадав Княжицький.

«Крім того, ця норма, те що хочуть зробити зараз, прямо суперечить регламенту. 93 стаття регламенту дає 30 дній комітетам щоб зробити висновок чи потрібно включати проект до порядку денного. В 96 статті прямо сказано – питання про включення законопроекту до порядку денного сесії розглядається ВР після ухвалення висновку головного комітету. Не було жодного засідання комітету, це пряме порушення регламенту», – наголосив депутат.

«Антиукраїнські сили, спекулюючи, заграючи перед агресором, хочуть знову знищити український закон про мову. Не дамо цього зробити. Тому що наша мова – це на просто слово, це не просто гуманітарна політика, це головний наш захист від агресора. Це захист Києва, Львова, Харкова, Одеси», – вважає Княжицький.

«Не допустимо знищення закону про мову», – закликав Микола Княжицький.