Олексій Гончаренко: замість реального підвищення зарплат влада влаштовує маніпуляції з прожитковим мінімумом

Влада Зеленського голосує за бутафорні законопроекти замість реального підвищення рівня життя українців. Про це заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко під час виступу з трибуни Верховної Ради.

«Ми знову бачимо історію, яка стала фірмовою карткою нашої монобільшості і діючої влади взагалі. Ми пам’ятаємо як нам гучно кричали про те, що перемога, закон про імпічмент, а насправді там ніякий імпічмент по цьому закону зробити не можна. Тобто, це була тільки обгортка і назва, а що всередині ніхто не читає. Начебто закон є, а насправді його немає», – сказав народний депутат.

«Зараз ми бачимо закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення, так гарно, що хочеться аплодувати. Але якщо подивитися, де це в законі, то цього просто немає. Це кажу не тільки я і наша опозиційна фракція чи представники інших фракцій. Це каже Головне науково-експертне управління Верховної Ради», – додав він.

Представник «Європейської Солідарності» зазначив, що ГНЕУ у своїх висновках наголосило на тому, що «проект не містить жодних змін, які б прямо створювали підґрунтя для підвищення прожиткового мінімуму».

«Це означає, що це знову брехня. Ніякого підвищення прожиткового мінімуму тут немає. Тут є спроба відв’язати мінімальну зарплату від прожиткового мінімуму. Завтра влада може сказати, що прожитковий мінімум вони порахували, він чесний, високий. Але мінімальну зарплату люди вже не будуть отримувати в розмірі цього прожиткового мінімуму», – сказав народний депутат.

«Замість того, щоб піднімати зарплату, ви дурите голову людям», – зазначив Гончаренко.