Ірина Геращенко: країна-агресор має понести відповідальність за військові злочини, неприпустимо ставити під удар ЗСУ

Російська Федерація як країна-агресор має нести відповідальність за військові злочини проти України, але жоден закон не має ставити під удар ЗСУ. Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко з трибуни парламенту.

«Чи потрібно посилити відповідальність за військові злочини країни-агресора? Так, кожен військовий злочинець має відповідати в українських і міжнародних судах. Дійсно, для цього мало кримінального права. Це має визначатися міжнародним правом як військові злочини. В той же час законопроект, який має абсолютно правильну сутність і назву, на жаль, в деталях є таким, що може зашкодити Збройним Силам України», – сказала вона.

«Ми щиро намагалися допрацювати його до другого читання, коли вказували вам на важливі деталі. Сьогодні в Європейському суді з прав людини є маса позовів проти України, які подають навіть з окупованих Російською Федерацією територій громадяни, де вони намагаються на Україну, а не РФ перекласти відповідальність за майно, яке постраждало через збройний конфлікт розв’язаний Росією», – додала народна депутатка.

Співголова «Європейської Солідарності» наголосила, що неприпустимою є ідея покладення відповідальності на українську армію за знищене через російську агресію майно.

«Так само небезпечною є норма відносно повернення до попередніх років. Ми повністю підтримуємо те, що всі військові злочинці, які ґвалтували, катували, вбивали українських військових і цивільне населення мають за це відповідати. Але коли сьогодні ви («Слуга народу» – ред.) законом покладаєте відповідальність, наприклад, за знищене майно на українську армію, це може мати надзвичайно небезпечний прецедент», – зазначила співголова фракції.

«Давайте розділимо військові злочини, військових злочинців, за яких має нести відповідальність Російська Федерація – країна-агресор, бойовики, які знаходяться повністю під контролем Кремля – і українська армія, яка захищає країну, яка з 2014 до 2021 року робила все, щоб зберегти нашу територію і громадян», – резюмувала вона.