Зеленський будує авторитарну державу з необмеженою владою – Ірина Геращенко про закон про олігархів

Законопроєкт Зеленського про олігархів не має жодного відношення до законодавства. Це документ, який дозволить президенту та Раді національної безпеки і оборони на власний розсуд вирішувати, кого призначати олігархом в нашій країні. Про це сказала співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко в ефірі телеканалу «Прямий». 

«Мені здається, ми знаходимося не в театрі абсурду, хоча близькі до цього, а в черговій серії «Слуги народу». Зеленський ніяк не може вийти з цього образу Голобородька, і все це дуже сумно для країни», – зазначила вона. 

«Дійсно, Україна, на жаль, олігархічна країна, і Зеленський тільки посилив цю дефініцію. Тому що за два роки правління олігархи дійсно мають кишенькового президента, кишеньковий уряд, кишеньковий парламент. Легенди вже ходять про ті суми, які «Слугам» виплачують за лобістські закони, за «правильне» голосування», – сказала депутатка. 

«Але цим ніхто не займається. У нас створено низку каральних репресивних органів, вони ганяють опозицію», – додала представниця «Європейської Солідарності». 

Співголова фракції зазначила, що в Україні діє Антимонопольний комітет, який би й мав займатися монополіями. «Експерти говорять, що за ці два роки, поки населення втрачає свої заощадження, бо ростуть ціни, тарифи, олігархи стають багатшими. Тому що вони мають монополії, вони присмокталися до державних монополій і заробляють свої статки на газі, електроенергії, нафті. Ще на «Укрзалізниці» заробляють, на портах, присмокталися до «Великого будівництва» – тобто до бюджетних потоків», – підкреслила вона. 

«Якби Зеленський хотів насправді навести лад в тому, що вплив олігархів на владу має бути зменшений, то почали б з того, що запрацював Антимонопольний комітет, який би заборонив ці монополії. А друге – у нас би запрацювали силові структури, які б так само дали відповідь, що відбувається сьогодні з цінами. Як трапляється так, що на «Велике крадівництво» одна компанія отримує 90% всіх тендерів, а всі інші українські підприємства, які працюють у дорожній сфері, мають 5%. І таких питань багато», – переконана Ірина Геращенко. 

Вона додала: «Мало того, що закон сам по собі безумний, то тепер нам варто заощадити в бюджеті на судах, на інших органах, і всі ці гроші передати в РНБО. Тепер там у нас будуть збиратися радники президента і вирішувати, хто «білий», хто «чорний», хто олігарх, хто не олігарх». 

За її словами, саме за Януковича так само відбувся просто перерозподіл власності, і ті багаті люди, які не подобалися Януковичу і його спільникам, зазнавали тиску для того, щоб створити нью-олігархів – Курченка, Арбузова, Клименка. 

«А зараз прийшли нові «Слуги». Я думаю, що багато хто з Офісу президента і з сесійної зали вже можуть претендувати на статус нью-олігархів. Зараз важливо це закріпити через перерозподіл бюджетних потоків», – зауважила Ірина Геращенко. 

Вона зазначила, що Зеленський усвідомлює, що став президентом завдяки впливу телеканалу «1+1», тому ще однією його метою є збереження впливу на такі олігархічні телеканали. 

«Закон написаний настільки бездарно, там написано про якісь «канали впливу», що в принципі олігархом може себе відчути будь-який блогер або власник ютуб-каналу. Всі ми були президенти, тепер всіх вітаю – всі ми тепер олігархи», – сказала депутатка. 

«Очевидно, що Зеленський будує авторитарну державу і його кумири Путін і Лукашенко», – переконана Геращенко. 

Вона нагадала, що 26 років назад Лукашенко приходив до влади в Білорусі на гаслах, що він простий хлопець із села йде в президенти зламати систему і побороти корупцію. В результаті він винищив всю опозицію і побудував диктатуру. 

«Ми бачимо сьогодні такого нью-Лукашенка в Україні, який живе як на наркотику, аплодисментами і бажанням збільшення рейтингів. І закидає дешеві опереточні сценарії в суспільство. Коли у нас РНБО буде замість суду, Антимонопольного комітету вирішувати – хто хороший, хто поганий, хто олігарх, а хто просто багата людина», – зауважила Геращенко. 

Вона назвала це дуже небезпечним сценарієм.