Ірина Геращенко: вимагаємо від Зеленського поновити перемовини про звільнення заручників Кремля на всіх міжнародних майданчиках

Задля підтримки політв’язнів і їхніх родин фракція «Європейської Солідарності» розробила законопроєкт про статус заручників, політв’язнів і військовополонених, і вимагає його негайного ухвалення. Про це співголова фракції «Європейська Солідарність», Уповноважена Президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях (2014—2019) Ірина Геращенко наголосила під час з’їзду партії.

«На кожній зустрічі ми з вами маємо боротися за українців. І не тільки за українців. Протасевич, Навальний – не важливі прізвища. Важливо, що їх утримує режим Путіна. І чим голосніше на всіх майданчиках світу ми будемо нагадувати про путінський режим і його злочини, тим раніше цей режим піде в нікуди і ми переможемо», – наголосила народна депутатка.

«Ми вітаємо створення політв’язнями платформи. І ми дякуємо Роману Сущенку, одному з ініціаторів цієї платформи політв’язнів. Платформи, яка сьогодні нагадує владі, що треба завжди боротися за своїх», – зауважила Ірина Геращенко.

«У нас є пропозиція, щоб в резолюції з’їзду ми проголосували: перше, ВР має прийняти законопроєкт «Європейської Солідарності» про статус заручників, політв’язнів і військовополонених. Їхні родини мають отримати підтримку. Друге, від нашого з’їзду маємо проголосувати резолюцію, спонукати українську владу негайно поновити перемовини з усім світом за звільнення заручників»,- запропонувала Ірина Геращенко.

«Зеленський не відосики має писати, а мати переговори з Байденом і просити його тиснути на Путіна не тільки про Північний потік – 2, а і про звільнення всіх заручників і політв’язнів», – долала народна депутатка.

«Трете, резолюція нашого з’їзду має бути наступна: кримські татари не можуть бути усунуті від Кримської платформи. Це є ненормально. Ахтем Чийгоз, Мустафа Джемілєв мають долучитися до неї»,- акцентувала Геращенко.

Політв’язень Ігор Козловський подякував п’ятому Президенту Петру Порошенку і «Європейській Солідарності» за боротьбу, яка відбувалася за кожного політв’язня.

«Інформаційна підтримка на всіх майданчиках, підтримка від влади, – це дуже важливо. Це означає, що люди, які в підвалах, вони не залишилися на одинці зі своєю бідою, не залишилися наодинці з бідою і їхні рідні і близькі. Але також сьогодні важлива і правова підтримка, і закон про статус заручників, політв’язнів, військовополонених вкрай важливий», – сказав Ігор Козловський.

Фото Facebook Ігоря Козловського

Політв’язень Марія Варфоломєєва зауважила: «Існує думка, що це покоління втрачене назавжди, що неможливо нічого зробити, що ці люди будуть завжди нас ненавидіти. Аде я так не думаю. Більшість людей живуть за принципом «какая разница» – їм все одно, чи то буде Україна, чи то буде Росія. Тому просто показувати, що відбувається в Росії, репресії, коли щодня катують людей, що люди живуть не на якісь захмарні зарплати, не якісь захмарні здобутки Путіна.
Насправді ці люди нічого не отримують із того, на що вони розраховують. Тому потрібно розповідати правду про те, що відбувається в Росії».

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність», політв’язень Ахтем Чийгоз зауважив, що ті, хто зараз знаходяться в російських в’язницях, чекають боротьби за них і потужного тиску на Путіна.

«Зараз всі ті, хто сидять у колоніях, ми спілкуємося з ними. Що чекають вони від України? Тієї потужності, того тиску, якого боїться Путін. Тієї згуртованості наших партнерів по світу. А не того, що іноді буває соромно за дії влади, яка не розуміє природу нашої боротьби у цих в’язницях.

«Європейська Солідарність» – це платформа, яка об’єднує, до якої тягнуться всі в Україні, хто бореться за символи України. Ми обов’язково цього ворога переможемо. Ми звільнимо всіх. І території – обов’язково. В Криму нас усі чекають. Вони не будуть зупиняти спротив окупанту. Так, буде кров, на жаль. Але це є і шлях до перемоги, і ми обов’язково переможемо», – наголосив народний депутат.